Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Trawy ozdobne w donicy

Trawy ozdobne to doskonale urozmaicenie nasadzeń i skrzynek balkonowych. Są wyjątkowo wytrzymałe na przesuszenie podłoża i cechują się szybkim wzrostem.
Zobacz więcej
Popularne gatunki
Trawy ozdobne mają szerokie zastosowanie, mniejsze gatunki dobrze czują się w pojemnikach. Ciekawie wyglądają i nie wymagają troskliwej opieki. Popularne gatunki to: Turzyca ptasie łapki i Rozplenica japońska.
Popularne gatunki
Warunki
Trawy ozdobne to doskonale urozmaicenie nasadzeń i skrzynek balkonowych. Są wyjątkowo wytrzymałe na przesuszenie podłoża i cechują się szybkim wzrostem. Trawy chociaż tolerują wilgoć, jednak nie powinny być zalewane, szczególnie gdy rosną w skrzyniach.
Warunki
Drenaż
Najważniejszy przed posadzeniem trawy w donicy jest drenaż. Najprościej jest kupić keramzyt, można też zastosować gruby żwir czy starym sposobem, tłuczone doniczki ceramiczne. Ważne jest także by nie sypać pod trawy torf, który ma odczyn kwaśny.
Drenaż
Sadzenie
Sadzenie trawy należy rozpocząć od delikatnego rozerwania jej bryły korzeniowej, tak by dobrze rozkorzeniła się w pojemniku i zagłębić ja do wysokości krzewienia. Po posadzeniu należy trawę podlać, ale niezbyt obficie.
Sadzenie
Nawozy
Wiosną warto wzbogacić trawę o nawóz wieloskładnikowych, bądź też otoczkowany, warto zwrócić również uwagę na długotrwałość nawozu i zastosować się do zaleceń producenta.
Nawozy
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady