Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Trawy ozdobne

Rośliny iglaste oraz trawy ozdobne to ciekawa dekoracja ogrodu jesienią :). Gdzie najlepiej sadzić trawy i jak o nie dbać? Zobaczcie naszą poradę!
Zobacz więcej
Dekoracja ogrodu
Trawy ozdobne jesienią tworzą oryginalną dekorację ogrodu. W ogrodzie można posadzić rośliny, które pochodzą z wielu kontynentów. Liczne trawy rosną m.in. w Ameryce Północnej i Australii.
Dekoracja ogrodu
Wymagania roślin
Trawy ozdobne mają zbliżone wymagania. Wiosną potrzebują nawozów azotowych. Podcina się je w tym okresie nisko przy ziemi i dba o umiarkowaną wilgotność podłoża.
Wymagania roślin
Różnorodność traw
Każda trawa jest inna. Rośliny te zachwycają odcieniami zieleni, żółci, brązów, bieli, a nawet czerwieni. Ich barwą można cieszyć się aż do zimy, ze względu na ich różny czas wchodzenia w fazę kwitnienia.
Różnorodność traw
Uroki traw ozdobnych
Trawy ozdobne przyjmują różny wygląd. Każda z nich to uczta dla oka, szczególnie w wietrzne dni, gdy pięknie powiewają w grupach. Kwiatostany traw potrafią zadziwiać swoją formą.
Uroki traw ozdobnych
Suszenie traw
Wszystkie trawy ozdobne można zasuszyć. Wtedy ozdobią nie tylko ogród, ale też wnętrza domu.
Suszenie traw
Komentarze (2):
~mariahalina52 (niezalogowany, 46.204.234.*) 2015.02.19, 17:14

moja trawę przycinam dopiero w kwietniu, kiedy zaglądamy na parcele wakacyjną. w lecie przed trawą rozstawiamy huśtawkę z baldachimem, dojrzale kłosy mi powiewają w upalne dni, a ja się bujam, czytam książkę i popijam kawę.sielsko i anielsko mi.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~maria97@op.pl (niezalogowany, 83.10.88.*) 2014.11.17, 14:09

piekne trawy zaczynam w tym roku kupowac trawy mam niskie trawy takie kepki zielone bardzo ladne iniewiem jak przezimuja czy jch nakrywac

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...