Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Systemy automatycznego nawadniania

Wysoka temperatura to trudny okres dla roślin. W podlewaniu oprócz konewki czy węża z pistoletem zraszającym, pomóc mogą nam automatyczne systemy nawadniania.
Zobacz więcej
Pomoc w podlewaniu
Wysoka temperatura to trudny okres dla roślin, które w lecie potrzebują dużo, niezbędnej do życia wody. W podlewaniu, oprócz konewki czy węża z pistoletem zraszającym, pomóc mogą nam automatyczne systemy nawadniania.
Pomoc w podlewaniu
Podział
Systemy nawadniające podzielić możemy na: systemy do podlewania trawnika i do podlewania rabat kwiatowych. Do podlewania trawnika używamy zraszaczy wynurzalnych, a do podlewania rabat kwiatowych, najlepiej sprawdzą się linie kroplujące, ukryte pod korą.
Podział
Dysze
Dysze podzielić możemy na: statyczne lub dynamiczne i rotacyjne. Dysze statyczne mogą mieć regulowany kąt zraszania lub stały, którego nie możemy zmieniać. Dysze dynamiczne mają bardziej skomplikowaną budowę, są one ruchome i dają większą możliwość regulowania zasięgu zraszania.
Dysze
Linie kroplujące
Otwory na liniach kroplujących umieszczone są w odległościach od 30 do 60 cm, w zależności od typu linii. Na rynku dostępne są linie kroplujące z kompensacją ciśnienia, dzięki temu, w każdym miejscu sekcji, woda wydobywa się pod tym samym ciśnieniem.
Linie kroplujące
Podstawowa wiedza
Systemy nawadniania można zrobić samemu, potrzebny jest plan rozmieszczenia systemu w ogrodzie, a także podstawowa wiedza o wydatku wody, czy ciśnieniu wody w naszej instalacji.
Podstawowa wiedza