Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Róże okrywowe

W ogrodzie nie może zabraknąć róży. Obecnie występuje wiele ciekawych odmian, w tym róże okrywowe, które są mało wymagające i sprawdzą się na każdej, słonecznej rabacie.
Zobacz więcej
Idealne do ogrodu
Róże okrywowe charakteryzują się szybkim wzrostem oraz dużą odpornością na mróz, choroby i szkodniki. Dobrze sprawdzają się na skwerach miejskich, gdzie narażone są na intensywne nasłonecznienie i przesuszenie podłoża. W przydomowych ogrodach możemy być pewni sukcesu, w ich uprawie.
Idealne do ogrodu
Pierwsza grupa
Róże pokrywowe podzielić możemy na 5 grup, pod względem charakteru wzrostu. Do pierwszej grupy należą róże, o bardzo niskim i zwartym pokroju, takie jak róża: Soft cover. Mają one małe, drobne kwiaty i liście, niewielki wzrost 20-30 cm. Są za to bardzo gęste. Mają wszechstronne zastosowanie tam, gdzie miejsca nie jest za dużo np. na murkach, skarpach czy w ogródkach skalnych.
Pierwsza grupa
Druga grupa
Druga grupa, to róże o pędach sztywnych, rosnących do góry, takich jak Róża fortuna. Wzrasta ona do 60-80 cm. Listnienie jej jest gęste i błyszczące, a kolor liści zmienia się w okresie jesiennym na odcień wiśniowy. Do tej grupy róż zaliczyć możemy także odmiany Pepita czy Charming Cover. Róże okrywowe mają długi okres kwitnienia, który powtarza się do samych mrozów.
Druga grupa
Trzecie grupa
Trzecie grupa róż okrywowych cechuje się pokładającymi pędami, a u niektóre odmian z tej grupy pędy leżą nawet na powierzchni rabaty. Róże okrywowe posiadające od 5-15 płatków, oczyszczają się same, nie musimy obcinać przekwitłych kwiatostanów.
Trzecie grupa
Czwarta i piąta grupa
Czwartą grupę róż okrywowych stanowią róże dzikie, dorastające nawet do 1,5 m wysokości. Natomiast ostatnią grupą są krzewy niewysokie, o płożącym pokroju takie jak np. róża Sommerabend Jest to roślina o bardzo długich 2-3 metrowych pędach, kładących się bezpośrednio na podłożu, jest to grupa bardzo ekspansywna, wiec do wzrostu potrzebuje dużo miejsca.
Czwarta i piąta grupa