Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Rośliny kubłowe jesienią

Jesienią warto pomyśleć o roślinach kubłowych, które wymagają przeniesienia do cieplejszych pomieszczeń. Jakie prace powinniśmy wykonać przed zimą, aby dobrze o nie zadbać? Zobaczcie naszą poradę :)
Zobacz więcej
Warunki przechowywania
Jesienią warto pomyśleć o roślinach kubłowych. Wymagają one przeniesienia do cieplejszych pomieszczeń. Temperatura w nich nie powinna spadać poniżej 0 stopni.
Warunki przechowywania
Rozmnażanie roślin
Jesień to też dobry czas na decyzję o ich rozmnożeniu. Sadzonki można robić nawet z roślin o dużych kielichowatych kwiatostanach, jak bieluń.
Rozmnażanie roślin
Ochrona przed mrozem
Po pierwszych przymrozkach bieluń należy w całości wykopać i przenieść w bezpieczne miejsce. Okazy wyższe niż 80 centymetrów można przyciąć.
Ochrona przed mrozem
Wymagania bielunia
Bieluń to dość wymagająca roślina, wrażliwa na niedobór wody i substancji odżywczych. Należy otoczyć ją szczególną opieką w tym trudnym dla niej okresie.
Wymagania bielunia
Z myślą o lecie
Rośliny, o które zadbano należycie jesienią, latem staną się wyjątkową ozdobą tarasu, balkonu czy przydomowego ogródka. Już sama ich woń wynagrodzi nam zimowe trudy.
Z myślą o lecie
Komentarze (2):
~Iga (niezalogowany, 178.37.47.*) 2016.09.06, 11:33

Warto wspomniec,ze warto brac sadzonki ze strefy kwitnienia datury. W ter strefie liscie nie sa symetryczne.lewa strona liscia jest krotsza od prawej lub odwrotnie.Pedy z tej strefy spowoduja ,ze roslina nowa bedzie miala szybciej kwiaty i bedzie ich wiecej.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~yhujhuiog (niezalogowany, 62.29.248.*) 2015.04.11, 19:26

icfikg to moja siostra napisała ma 3 lat

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...