Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Rośliny egzotyczne kamelia i cytryny

Zima to świetny moment, żeby odwiedzić szklarnie ogrodów botanicznych. O tej porze roku pięknie prezentują się cytrusy, można też zaobserwować kilka kwitnących roślin.
Zobacz więcej
Ogród zimowy
Gdy na zewnątrz zima, kwitnące rośliny możemy znaleźć w szklarniach ogrodu botanicznego. O tej porze roku ciekawie prezentują się kamelie japońskie i cytrusy.
Ogród zimowy
Kamelia japońska
Kamelia japońska to roślina, która kwitnie od października do początku lutego. Jej białe, różowe czy czerwone kwiaty są bardzo podobne do złożonych kwiatów róży. Naturalnym środowiskiem występowania kamelii japońskiej są góry Japonii, Chin i Półwysep Koreański.
Kamelia japońska
Kamielia na dworze
Kamelię japońską można wystawiać na dwór jedynie w okresie letnim. Idealnie zdobi zacienione tarasy, balkony i ogrody.
Kamielia na dworze
Pielęgnacja kamelii
W lecie kamelii japońskiej nie podlewajmy intensywnie, gdyż musi wykształcić pąki kwiatowe. Podlewamy ją dopiero jesienią po przeniesieniu do ogrodu zimowego. Wtedy też pięknie nam zakwitnie. Kamelie japońską warto przesadzać co 2-3 lata.
Pielęgnacja kamelii
Citrus Limon
Citrus Limon, odmianę 'Panderosa' rozpowszechniona została w Polsce w latach 80-tych, wtedy też powszechnie uprawiano ją w domach. W porównaniu z tradycyjną cytryną jest 3-4 razy większa.
Citrus Limon
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...