Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Rośliny do wiejskiego ogrodu

Ogród rustykalny to nie tylko doniczki ceramiczne czy drewniane płotki. To przede wszystkim odpowiednie rośliny, które nadadzą naturalny, wiejski charakter temu miejscu.
Zobacz więcej
Ogród rustykalny
Ogród rustykalny to nie tylko doniczki ceramiczne czy drewniane płotki, ale przede wszystkim odpowiednie rośliny, które nadadzą temu miejscu naturalny, wiejski charakter. Wśród roślin w takim ogrodzie, nie może zabraknąć: Pustynnika Olbrzymiego, Dyptama Jesionolistnego czy Orlików.
Ogród rustykalny
Pustynnik Olbrzymi
Pustynnik Olbrzymi (Eremurus robustus) potocznie zwany Igłą Kleopatry, ma wyjątkowo wysokie kwiatostany. Jest to roślina wieloletnia, posiada wielkie liście, często mylone z Juką. Wymaga stanowisk suchych i słonecznych. Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, z dobrym drenażem. Nie lubi zbyt dużej wilgotności podłoża.
Pustynnik Olbrzymi
Dyptam Jesionolistny
Dyptam Jesionolistny (Dictamnus albus) potocznie zwany Krzewem Mojżesza, ma wyjątkowo ostry, intensywny zapach. Kwietnie od maja do lipca. Jest dość wymagający jeśli chodzi o podłoże, lubi glebę piaszczysto-próchniczą i wapienną o niewielkiej wilgotności. Jest to roślina całkowicie odporna na mróz.
Dyptam Jesionolistny
Orliki ogrodowe
Orliki ogrodowe (Aquilegia hybrida), te byliny krótkowieczne, które z łatwością się rozmnażają. Dostępnych jest wiele gatunków i odmian orlików, które różnią się nie tylko budową kwiatów, ale również wysokością pędów.
Orliki ogrodowe
Orliki - wróg ślimaków
Orliki ogrodowe doskonale sprawdzą się na półcienistych i słonecznych stanowiskach, w glebach lekko wilgotnych. Dobrze wiedzieć, że orliki stanowią także naturalny sposób na odstraszanie ślimaków, które nie lubią przebywać w ich okolicy.
Orliki - wróg ślimaków
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady