Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Rośliny cieniolubne

Każdy miłośnik ogrodu dąży do tego, by jego ogród był najpiękniejszy. Czasami jednak bywa to trudne, zwłaszcza tam gdzie gęste korony drzew ograniczają dopływ światła.
Zobacz więcej
Cień w ogrodzie
Każdy miłośnik ogrodu dąży do tego, by jego ogród był najpiękniejszy. Czasami jednak bywa to trudne, zwłaszcza tam, gdzie gęste korony drzew ograniczają dopływ światła.
Cień w ogrodzie
Popularne gatunki
Dobierają odpowiedni gatunki roślin cieniolubnych, także w miejscach zacienionych możemy stworzyć ciekawe rabaty. Do popularnych gatunków zaliczyć możemy: bluszcz, przywarkę, runiankę czy trzmielinę.
Popularne gatunki
Runianka Japońska
Runianka Japońska „Pachysandra terminalis” Doskonale znosi zacienienie, choć rośnie równie dobrze na słońcu. Jej pęd wyrasta do wysokości 20-30 cm, rozmnaża się rozłogami tworząc gęste runo. Kwietnie niepozornie wczesną wiosną na biało.
Runianka Japońska
Trzmielina Fortunea
Trzmielina Fortunea „Euonymus fortunei” jej odmian jest bardzo dużo. Roślina ta jest zimozielona, a jej skórzane liście przebarwiają się na kolor złoto-żółty.
Trzmielina Fortunea
Nie tylko na ziemi
Oprócz funkcji zadarniającej, trzmielina może czepiać się i wić po konarach drzew, czy ścianach, stanowiąc dodatkową dekorację w ogrodzie.
Nie tylko na ziemi
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady