Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Pielęgnacja liliowców

Liliowce od lat cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na ich małe wymagania i łatwą uprawę. Jak pielęgnować liliowce? Zobaczcie naszą poradę!
Zobacz więcej
Łatwe w uprawie
Liliowce od lat cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na ich małe wymagania i łatwą uprawę. Posadzone raz w ogrodzie, pozostaną w nim na lata. Jest to bylina długowieczna, odporna na mróz, rosnąca w każdej glebie, od piaszczystej po gliniastą.
Łatwe w uprawie
Idealne podłoże
Liliowce warto sadzić w okolicach zbiorników wodnych, gdyż lubią wilgotne podłoże. Ze względu na zdolność magazynowania wody w bulwach, sprawdzą się także na nasłonecznionych i suchych rabatach. Co trzy lub cztery lata wskazane jest odmładzanie karp, poprzez ich podział.
Idealne podłoże
Nawożenie liliowców
Jeśli liliowce kwitną mniej okazale, warto je dokarmić wiosną nawozami wieloskładnikowymi o zrównoważonych proporcjach azotu, fosforu i potasu. Rośliny lepiej nie nawozić obornikiem, gdyż zawarte w nim duże ilości azotu, mogą spowodować gnicie bulw i niższą odporność na mróz.
Nawożenie liliowców
Zabiegi pilęlęgnacyjne
Pierwszym zabiegiem, który przeprowadzamy wczesną wiosną jest usuwanie starych liści. Suche liście pozostawiamy jedynie na okres zimy. Kolejnym zabiegiem są opryski przeciwko chorobom grzybowym czy wirusowym. Po przekwitnięciu usuwamy kwiatostany, by nie dopuścić do zawiązywania się nasion.
Zabiegi pilęlęgnacyjne
Wysadzanie liliowców
Liliowce najlepiej dzielić późnym latem, a w zależności od odmiany sadzić w rozstawie od 30 do 60 cm. Pamiętajmy, aby po posadzeniu skrócić roślinie liście. Rośliny najlepiej sadzić w większych grupach, wówczas wyglądają efektowniej.
Wysadzanie liliowców
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...