Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Niespotykane warzywa

Odkrywany ciekawe warzywa: miniogórki meksykańskie Pepinillo, pomidory zielone Tomatillos i wiele innych nietypowych odmian.
Zobacz więcej
Nieznane warzywa
Pomidory i ogródki znamy bardzo dobrze, ale czy na pewno? Te występujące w Polsce, różnią się znacznie od warzyw uprawianych np. w Meksyku. Zobaczcie jakie odmiany uprawiane są w tym gorącym klimacie.
Nieznane warzywa
Miniogórki Pepinillo
Ta ciekawa odmiana ogórka swoim wyglądem przypomina agrest. Jest to meksykański miniogórek Pepinillo. Jest on bardzo plenny, wymaga przykrycia; dlatego najlepiej posadzić go w szklarni, w której utrzymuję się wyższa temperatura i wilgotność powietrza.
Miniogórki Pepinillo
Kształty pomidorów
Pomidory mogą mieć różne kształty i kolory. Te należące do grupy pomidorów koktajlowych mogą być: żółte, zielone, czy nawet czarne. Każda z odmian inaczej wygląda, gdy jest niedojrzała, a inaczej gdy nadaje się już do spożycia. Kolorowe pomidory wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się w sałatkach.
Kształty pomidorów
Pomidor Tomatillo
Pomidor zielony Tomatillo – z wyglądu przypomina Miechunkę. Pomidora należy obrać z łupiny. W środku zaś kryje się mięsisty owoc, gotowy do spożycia.
Pomidor Tomatillo
Salsa verde
Z pomidorów Tomatillos Meksykanie przygotowują Salsę verde. Jest to ostry, pikantny sos, w skład którego wchodzi również: cebula, kolendra, sok z limonek i oczywiście papryczka chili.
Salsa verde
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...