Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Niesamowite paprocie

Paprocie to wyjątkowe rośliny. Aby bujnie i zdrowo rosły, zarówno w domu jak w ogrodzie, musimy zapewnić im odpowiednie warunki. Jak pielęgnować paprocie? Zobaczcie nasz film !
Zobacz więcej
Nie tylko dekoracja
Paprocie nie tylko dekorują wnętrza. Oczyszczając i jonizując powietrze w mieszkaniu, poprawiają komfort życia. Są naszymi zielonymi przyjaciółmi.
Nie tylko dekoracja
Dekoracyjne rozłogi
Znanych jest prawie 10 tysięcy gatunków paproci. Nie wszystkie wyglądają tak samo. Gatunek Humata tyermannii ma charakterystyczne długie, miękko owłosione rozłogi.
Dekoracyjne rozłogi
Ciekawe liście
Najczęściej spotykane są rośliny o karbowanych, wachlarzowatych liściach. Paprocią o najoryginalniejszym listowiu jest Platycerium, zwana potocznie "łosimi rogami". Ta roślina nie musi rosnąć w doniczce, wystarczy jej pieniek.
Ciekawe liście
Oryginalne zarodniki
Zarodniki paproci pojawiają się na spodniej stronie liści i zazwyczaj są okrągłe. Zdarzają się też zarodniki z jasnymi środkami lub ułożone w prążki.
Oryginalne zarodniki
Pielęgnacja
Paprociom należy zapewnić zacienione stanowisko i wysoką wilgotność powietrza zimą. Do zraszania warto używać odstałej przegotowanej wody, a do podlewania wody o temperaturze pokojowej.
Pielęgnacja
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady