Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Kolorowe chryzantemy

Chryzantemy czyli Złocienie, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów jesieni. Zdobią parapety w naszych domach, ogrody, balkony i tarasy, a gdy zbliża się 1 listopada, zdobią również groby naszych bliskich.
Zobacz więcej
Chryzantemy czyli Złocienie
Chryzantemy czyli Złocienie, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów jesieni. Mają oryginalne kwiatostany, a ze względu na duża ilość odmian, ich kwiaty występują w szerokiej gamie barw.
Chryzantemy czyli Złocienie
Różne odmiany
Spośród chryzantem wyróżnić możemy odmiany o małych kulistych formach, czy też takie o dużych pojedynczych kwiatach. Wprowadzenie do produkcji nowych odmian, które zaskoczą oryginalną budową kwiatu i barwą, wiąże się z kilkoma latami prób w szkółkach ogrodniczych.
Różne odmiany
Odmiany samokrzewiące
Spośród złocieni doniczkowych występują również odmiany samokrzewiące. Mają one drobne kwiatostany i tworzą kulistą formę. Złocienie samokrzewiące i wielkokwiatowe najczęściej sadzimy na rabatach i tarasach.
Odmiany samokrzewiące
Chryzantemy wielkokwiatowe
Chryzantemy wielkokwiatowe najczęściej kupujemy na Święto Zmarłych, z tej grupy najbardziej popularne to te o białych, żółtych i różowych kwiatach.
Chryzantemy wielkokwiatowe
Warto pamiętać
Przy zakupie złocieni warto pamiętać, że uszkodzenia po pierwszych przymrozkach najbardziej widoczne są na jasnych kwiatach. Na ciemnych np. fioletowych, brązowe przebarwienia pojawiają się później.
Warto pamiętać
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...