Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Kalendarz księżycowy w ogrodzie

Księżyc wywiera ogromny wpływ na obieg wody w przyrodzie. Jak wykorzystać kalendarz księżycowy przy uprawie ogrodu? Zobaczcie naszą poradę!
Zobacz więcej
Fazy księżyca
Od dawna wiadomo, że księżyc, jego fazy i pozycja w poszczególnych znakach zodiaku mają ogromny związek z uprawą roślin. Zalecenia kalendarza księżycowego pomagają osiągnąć najlepsze plony w ogrodzie.
Fazy księżyca
Prace w ogrodzie
Wiedza dotycząca wpływu księżyca na uprawę roślin pozwala poznać najlepszy moment na sadzenie, cięcie czy podlewanie roślin. Rośliny najlepiej chłoną wodę m.in. gdy księżyc znajduje się w znaku Skorpiona.
Prace w ogrodzie
Dni roślin
W kalendarzu księżycowym każdy dzień roku przypisany jest poszczególnym częściom roślin, w zależności od fazy księżyca i znaku zodiaku. Dni oznaczone zostały symbolami: liścia, kwiatu, owocu i korzenia.
Dni roślin
Zbiór roślin
Według kalendarza księżycowego najlepszym dniem na zbiór ziół to pełnia księżyca. Zerwane w tym czasie rośliny będą bardziej aromatyczne.
Zbiór roślin
Czas na przetwory
Przygotowując przetwory na zimę również warto zajrzeć do kalendarza księżycowego. Procesy fermentacji w przetworach przygotowanych w dniach owocu przebiegają wolniej. Dlatego są one trwalsze i smaczniejsze.
Czas na przetwory
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...