Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak zbudować domki dla owadów?

Dzięki owadom w ogrodzie nasze rośliny obsypane są kwiatami a w sadzie mamy smaczne owoce. Jak zbudować domki dla owadów i zachęcić ich do pozostania w naszym ogrodzie? Zobaczcie naszą poradę.
Zobacz więcej
Pożyteczne owady
Ogrody i parki pełne są rozmaitych owadów. Dzięki owadom zapylającym ogrody są pełne kolorowych kwiatów a sady obfitują w owoce. Owady drapieżne chronią rośliny przed szkodnikami.
Pożyteczne owady
Problemy „mieszkaniowe”
Coraz częściej brakuje miejsc, gdzie jeszcze do niedawna owady budowały swoje gniazda. Znikają dachy kryte strzechą, nie buduje się ceglanych i kamiennych murów, które dla tych małych stworzeń stanowiły naturalne miejsca gniazdowania.
Problemy „mieszkaniowe”
Rodzaje domków dla owadów
Specjalne domki, które można powiesić w parku czy ogrodzie, pomogą owadom założyć komory lęgowe. Kształt i budowa domków zależy od tego, dla jakich owadów są przeznaczone.
Rodzaje domków dla owadów
Domki ze słomą
Domki wykorzystujące pocięte źdźbła słomy lub innej trawy to proste konstrukcje. Liczne gatunki pszczół wykorzystują puste w środku źdźbła do tworzenia komór lęgowych.
Domki ze słomą
Czas na montaż domków
Wczesna wiosna to najlepszy moment, aby wywiesić domki w ogrodzie. Dobre miejsce dla owadzich siedlisk to nasłonecznione i osłonięte punkty ogrodu lub parku.
Czas na montaż domków
zobacz produkty
Wczytywanie...