Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Sadzenie jałowców w skrzyniach

Niektóre rośliny można sadzić można sadzić na wiele różnych sposobów. Pokazujemy na przykładzie jałowców, jak wykorzystać skrzynie do ozdoby naszego ogrodu.
Zobacz więcej
Niezbędne materiały
Przed posadzeniem jałowców w skrzyniach należy przygotować: sadzonki roślin, skrzynię, bezbarwny impregnat do drewna, materiał ogrodniczy, keramzyt, łopatkę, rękawice, pędzel, taker i ziemię.
Niezbędne materiały
Impregnowanie skrzyni
Prace należy rozpocząć od impregnacji skrzyni – w ten sposób zabezpiecza się drewno przed działaniem wody i grzybów. Skrzynię należy pokryć preparatem z zewnątrz i od środka.
Impregnowanie skrzyni
Wyściełanie skrzyni
Gdy impregnat wyschnie, środek skrzyni wyścieła się tkaniną ogrodniczą – za pomocą takera materiał należy przytwierdzić do dna i boków pojemnika.
Wyściełanie skrzyni
Przygotowanie do sadzenia
Do skrzyni należy wsypać keramzyt, który będzie odprowadzał nadmiar wody. Następnie ustawia się skrzynię w docelowym miejscu i wypełnia ją ziemią do iglaków.
Przygotowanie do sadzenia
Sadzenie roślin
Kolejny krok to wykopanie dołków pod sadzonki. Wyjęte z doniczek drzewka należy umieścić centymetr poniżej materiału. Następnie ziemię ugniata się, a na jej powierzchni wysypuje keramzyt.
Sadzenie roślin
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...