Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać wkład kominkowy?

Kominek w domu to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim źródło ciepła. Jego funkcjonalność zależy od dobrze dobranego wkładu. Jak wybrać idealny wkład do Twojego kominka? Zobacz naszą poradę! :)
Zobacz więcej
Budowa wkładu
Wkłady kominkowe wykonuje się z żeliwa lub stali. Wkład żeliwny dłużej się nagrzewa, ale też dłużej utrzymuje ciepło. Jest bardzo trwały. Wkłady stalowe szybciej się nagrzewają ale i szybko wychładzają po wygaśnięciu ognia.
Budowa wkładu
Wkład z płaszczem wodnym
Decydując się na wkład z płaszczem wodnym kominek można włączyć do instalacji centralnego ogrzewania. Będzie on wówczas ogrzewał wodę w grzejnikach lub rurach ogrzewania podłogowego oraz wodę użytkową.
Wkład z płaszczem wodnym
Szyby
Szyby wkładów kominkowych wykonuje się ze szkła żaroodpornego lub vitroceramicznego. Warto zdecydować się na wkład z szybą pokrytą specjalną warstwą zapobiegającą zabrudzeniu lub np. wkład z tzw. kurtyną powietrzną.
Szyby
Wydajność wkładu
Na wydajność wkładu kominkowego wpływa między innymi zastosowanie deflektora, czyli tzw. półki dymowej oraz liczba radiatorów, które zwiększają powierzchnię grzewczą wkładu.
Wydajność wkładu
Styl kominka
Wygląd wkładu może zdecydować o stylu, w jaki zostanie wykonany kominek. W sprzedaży znaleźć można m.in. wkłady stylizowane oraz nowoczesne. Wybór odpowiedniego zależeć będzie od preferencji inwestora.
Styl kominka
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady