Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać wiertarkę?

Wiertarki to najbardziej uniwersalne i przydatne w domu elektronarzędzia. Jak wybrać wiertarkę dostosowaną do Twoich potrzeb? Zobacz naszą krótką poradę.
Zobacz więcej
Narzędzie o wielu zastosowaniach
Wiertarka to najbardziej przydatne domowe elektronarzędzie. Dzięki niemu wywiercimy otwory do zawieszenia obrazów, wymieszamy farbę lub zaprawę. Przyda się też do oczyszczenia ogrodzenia z rdzy.
Narzędzie o wielu zastosowaniach
Wiertarka udarowa
Domowa wiertarka wyposażona jest w przełącznik kierunku, blokadę wyłącznika, regulator obrotów i udar. Dodatkowa rączka z ogranicznikiem głębokości wiercenia podnosi komfort pracy.
Wiertarka udarowa
Rodzaje uchwytów wiertarskich
Możemy wybrać uchwyt zamykany kluczem lub szybkozaciskowy. Zacisk zakręca się ręką bez użycia klucza. Jeśli planujemy często zmieniać wiertła, lepiej wybrać to drugie, wygodniejsze rozwiązanie.
Rodzaje uchwytów wiertarskich
Moc urządzenia
Najważniejszym parametrem wiertarki jest moc silnika. Decyduje ona o tym, jak duże otwory możemy wywiercić i w jakim podłożu. Urządzenie dla majsterkowicza powinno mieć moc od 500 do 800 W.
Moc urządzenia
Wiertła
Do wiertarki warto od razu dokupić stosowne wiertła. Należy je dobrać do rodzaju podłoża, w którym chcemy wykonać otwór. W sprzedaży znaleźć można wiertła do drewna, metalu i betonu.
Wiertła
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...