Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać środki do drewna?

Drewno to naturalny materiał budowlany, który posiada unikalne wzory estetyczne. By drewno w naszym ogrodzie służyło nam przez wiele lat, musimy je odpowiednio zabezpieczyć.
Zobacz więcej
Przed zakupem
Przed zakupem produktu do pielęgnacji drewna na zewnątrz upewnij się: z jakiego gatunku drewna element jest wykonany, czy był już wcześniej impregnowany, w jakim miejscu element będzie ustawiony i czy będzie narażony na długotrwałe działanie wody.
Przed zakupem
Środki do drewna
Produkty do pielęgnacji drewna podzielić możemy na: impregnaty, lazury, lakierobejce, lakiery, oleje czy farby kryjące. Farby kryjące to szeroka rodzina produktów od emalii uniwersalnych po specjalistyczne farby do drewna.
Środki do drewna
Oleje
Do gatunków egzotycznych drewna dobrym preparatem zabezpieczającym jest olej. Olej wnika głęboko w drewno i ochroni kolor przed wyblaknięciem.
Oleje
Przygotowanie powierzchni
Zakup odpowiedniego środka do pielęgnacji drewna to nie wszystko. Przed przystąpieniem do pracy należy odpowiednio przygotować powierzchnię drewna.
Przygotowanie powierzchni
Narzędzia
Przed przystąpieniem do pracy nie zapomnij również o odpowiednich narzędziach, dzięki którym praca będzie łatwa i przyjemna.
Narzędzia
zobacz produkty
Wczytywanie...