Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać rozdrabniarkę?

Rozdrabniarki są przydatne w ogrodzie przez cały rok, ułatwiają pracę i pomagają w utrzymaniu porządku na działce.
Zobacz więcej
Zastosowanie
Rozdrabniarki są przydatne w ogrodzie przez cały rok. Ułatwiają pracę i pomagają w utrzymaniu porządku na działce. Rozdrabniarki przerabiają na ścinki, nie tylko zielone pędy bylin, ale też gałązki, a nawet gałęzie o średnicy do 4,5 cm. Rozdrobniony materiał posłużyć może za kompost czy ściółkę na rabaty. Zapobiegnie to nadmiernemu wyrastaniu chwastów i utrzyma wilgoć w podłożu.
Zastosowanie
Podział
Zanim kupisz rozdrabniarkę zastanów się jak często będziesz jej używał oraz jakiego rodzaju pędy czy gałęzie chcesz w niej rozdrabniać. Do wyboru masz rozdrabniarki spalinowe i elektryczne, o różnych mocach. Elektryczne urządzenia do rozdrabniania najczęściej posiadają moc od 2000 do 2800 W. Urządzenia spalinowe mają zwykle powyżej 4 KM.
Podział
Rodzaj ogrodu
W małym, przydomowym ogródku, wystarczy elektryczna lub spalinowa rozdrabniarka o niewielkiej mocy. W dużym ogrodzie, gdzie doprowadzenie prądu może stanowić problem, praktyczniejsza będzie rozdrabniarka spalinowa o większej mocy.
Rodzaj ogrodu
Element tnący
Przy zakupie, zwróć uwagę na element tnący w rozdrabniarce. W najprostszych rozdrabniarkach elementem tnącym są obracające się noże. Takie urządzenia polecane jest do cięcia drobnych gałęzi i łodyg bylin. Do ogrodu z dużą ilością grubych gałęzi, najlepiej kupić urządzenie z rozdrabniaczem w formie walca lub z kilkoma masywnymi nożami.
Element tnący
Inne elementy budowy
Przed zakupem, zwróć również uwagę czy rozdrabniarka posiada wyłącznik przeciążeniowy, który zapobiega awarii podczas pracy urządzenia. Zobacz także czy urządzenie posiada duży pojemnik na zrębki i czy ma funkcję wciągania gałęzi. Przy obsłudze rozdrabniarki przydatny jest również bieg wsteczny, który ułatwia wyciąganie zaklinowanych gałęzi.
Inne elementy budowy
Komentarze (1):
~mangl (niezalogowany, 62.29.248.*) 2015.11.20, 18:48

Inne i nie tylko w gry na niedziela

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...