Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać panele laminowane?

Panele laminowane to szybka forma wykończenia podłogi. Z czego są zrobione? Jak wybrać te idealne do naszych wnętrz? Zobaczcie naszą poradę!
Zobacz więcej
Budowa paneli
Panele laminowane są wykonane z płyty drewnopodobnej oraz laminatu imitującego drewno i zabezpieczone powłokami odpornymi na ścieranie oraz wodę. Grubość paneli waha się od 6 do nawet 12 mm i wpływa na trwałość podłogi.
Budowa paneli
Wzory i kolory
Wybór kolorów i wzorów paneli jest ogromny. Zazwyczaj imitują one drewniane deski. Wzory paneli są jednolamelowe, dwulamelowe lub trójlamelowe. Dzięki temu mogą przypominać duże deski lub parkiet.
Wzory i kolory
Klasa ścieralności
Kupując panele warto zwrócić uwagę na ich odporność na ścieranie. Klasę ścieralności paneli określa się symbolami od AC3 do AC6. Panele oznaczone symbolem AC3 nadają Im wyższy symbol, tym podłoga jest bardziej odporna na ścieranie.
Klasa ścieralności
Montaż paneli
Podłoga z paneli to tzw. podłoga pływająca. Panele mają specjalne profilowania ułatwiające ich montaż. Dzięki niemu posadzkę z paneli można z powodzeniem ułożyć samodzielnie.
Montaż paneli
Niezbędne materiały
Do prawidłowego ułożenia podłogi z paneli potrzebna będzie folia zabezpieczająca przed wilgocią oraz podkład stanowiący izolację termiczną i wytłumienie hałasu. Podłoga z paneli laminowanych jest gotowa do użytkowania zaraz po ułożeniu.
Niezbędne materiały
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady