Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać oświetlenie zewnętrzne?

Oświetlenie zewnętrzne to inwestycja nie tylko w dekorację, ale także w bezpieczeństwo domu. Jak wybrać oświetlenie zewnętrzne idealnie dobrane do naszego domu i ogrodu? Przeczytajcie naszą poradę!
Zobacz więcej
Rodzaje oświetlenia
Oświetlenie zewnętrzne można podzielić na: napięciowe i solarne. Napięciowe zasilane jest energią elektryczną, a solarne darmową energią promieniowania słonecznego magazynowaną w akumulatorach.
Rodzaje oświetlenia
Strefy oświetlenia
Oświetlenie ogrodu najlepiej przemyśleć na etapie budowy domu. Główne strefy do oświetlenia posesji to: furtka, chodniki i ścieżki, drzwi wejściowe, fasada, taras, schody, podjazd i garaż, ogród i rośliny.
Strefy oświetlenia
Zewnętrzna źródła światła
Do wyboru mamy lampy stojące, wiszące, plafony, kinkiety, latarnie, lampy techniczne, lampy do oświetlenia tarasów, schodów, czy podbitek, lampy do podświetlenia roślin i oczek wodnych. Można je pojedynczo lub w zestawach.
Zewnętrzna źródła światła
Barwa światła
Oświetlenie zewnętrzne powinno pasować do stylu domu i strefy wejścia. Klasyczne budynki prezentują się w ciepłej barwie światła. Nowoczesne domy mogą być oświetlone chłodną barwą.
Barwa światła
Kierunek strumienia światła
Oświetlając rośliny w ogrodzie mamy do wyboru kilka możliwości: oświetlenie przednie, tylne, z dołu lub z góry. Oświetlenie z góry pozwoli wydobyć detale pod drzewami, np. ławki.
Kierunek strumienia światła
Oszczędne oświetlenie
Aby oświetlenie działało wydajnie i oszczędnie, warto kupić odpowiednie czujniki: włącznik zmierzchowy (uruchomi oświetlenie, gdy zapadnie zmrok i wyłączy je o świcie) oraz czujnik ruchu (włącza oświetlenie, gdy ktoś pojawia się w jego zasięgu).
Oszczędne oświetlenie
Komentarze (2):
~bartek 2 (niezalogowany, 159.205.21.*) 2016.09.15, 16:23

i tata

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~BARTEK (niezalogowany, 89.230.140.*) 2015.04.04, 19:42

mama

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady