Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać karnisz?

Karnisze to istotny element dekoracji okna. Dobrze dobrany nadaje wnętrzu elegancji i smaku. Czym różnią się karnisze i jak wybrać ten idealny do naszego wnętrza? Zobaczcie naszą poradę!
Zobacz więcej
Rodzaje karniszy
Karnisze mogą być drewniane, metalowe, linkowe. Mogą występować w postaci szyn sufitowych oraz prętów do mocowania zazdrostek. W zależności od potrzeb można wybrać karnisz pojedynczy lub podwójny.
Rodzaje karniszy
Elementy montażowe
Karnisze można kupić w komplecie lub wszystkie elementy dobrać oddzielnie. Karnisz składa się ze wsporników, drążka, końcówek i elementów do wieszania. W zależności od potrzeb wsporniki mogą być otwarte albo zamknięte, montowane do sufitu lub między ścianami.
Elementy montażowe
Przed zakupem
Wybierając karnisz warto wcześniej zmierzyć okno. Karnisz powinien być dłuższy od szerokości okna o około 15-20 cm z każdej strony. Jeśli to możliwe, powinien być przymocowany co najmniej 5 cm nad górna krawędzią okna.
Przed zakupem
Dobór karnisza
Jeśli wybieramy karnisz metalowy, dobrze, aby pasował do żyrandola lub okuć meblowych. Gdy wybór pada na karnisz drewniany, powinien pasować do podłogi, drzwi i mebli, które znajdują się w tej samej przestrzeni.
Dobór karnisza
Zastosowanie karniszy
Karnisze są wielofunkcyjne. Umożliwiają m.in. zawieszenie zasłon przy oknach dachowych. Mogą służyć też do stworzenia baldachimu, zagłówka łóżka albo zasłony do pomieszczenia lub garderoby.
Zastosowanie karniszy
Komentarze (1):
~jbg;/ (niezalogowany, 81.190.179.*) 2014.11.28, 21:02

lk'/;

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady