Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać farbę do wnętrz

Wybór farby do wnętrz nie jest prosty, ilość rodzajów i producentów może przyprawić o zawrót głowy. Zobaczcie jakie farby dobierać do waszych pomieszczeń.
Zobacz więcej
Rodzaje farb
Do pomalowania salonu, przedpokoju czy sypialni można wybrać farbę akrylową. We wnętrzach, w których może zdarzyć się zabrudzenie ścian, polecana jest odporna ma zmywanie farba lateksowa.
Rodzaje farb
Ważne informacje
Osoby z problemami alergicznymi powinny zapoznać się z ilością zawartych w farbach związków LZO, które mogą powodować reakcje alergiczne. Alergicy powinni mieć pomalowane ściany farbami hypoalergicznymi lub o małej zawartości LZO.
Ważne informacje
Ilość warstw
Przygotowując się do malowania warto zwrócić uwagę, jaka jest wydajność kupowanej farby. Chcąc uzyskać wybrany kolor na ścianie, większością farb trzeba malować dwukrotnie.
Ilość warstw
Kolor farby
Przed pomalowaniem całej ściany, warto zakupić tester. Dzięki temu można sprawdzić jak wybrany kolor sprawdzi się w docelowym miejscu. Jeśli nie ma gotowego, wymarzonego koloru, można skorzystać z mieszalników.
Kolor farby
Przydatne akcesoria
Przygotowując ściany do malowania, należy pokryć je farbą podkładową lub gruntem. Do sprawnego malowania przydadzą się też narzędzia malarskie. Ułatwią oraz przyspieszą one pracę i pomogą uzyskać zamierzony efekt.
Przydatne akcesoria
Komentarze (3):
~mika (niezalogowany, 84.10.234.*) 2014.10.30, 19:16

to fakt, jak ostatnio stanęłam przed półką z farbami, dostałam pomieszania zmysłów, nie wiedziałam co, jak i z czym. W końcu sprzedawca podpowiedział mi, że dla moich planów remontowych najlepsza będzie śnieżka satynowa. I rzeczywiście, bardzo dobrze się nią malowało.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~hhhh (niezalogowany, 78.30.122.*) 2014.08.12, 11:20

nic mi to niedało

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~bob (niezalogowany, 91.240.130.*) 2014.08.01, 15:09

co to za firma luxens made in eu czy brzeźnica?

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...