Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać dywan?

Dywan w domu to estetyka i prestiż, a także ochrona podłogi i izolacja akustyczna pomieszczenia. Jak dobrze dobrać dywan do pomieszczenia? Zobaczcie naszą poradę! :)
Zobacz więcej
Ważne przy wyborze
Dywan w mieszkaniu spełnia funkcje dekoracyjne, ale również wycisza pomieszczenie i chroni podłogi. Wybierając dywan warto zwrócić uwagę, z jakiego jest wykonany materiału i jaką ma wysokość oraz gęstość runa.
Ważne przy wyborze
Naturalny czy syntetyczny?
W zależności od potrzeb można wybrać dywan naturalny lub syntetyczny. Najbardziej popularnym rodzajem dywanu naturalnego jest dywan wełniany. Charakteryzuje się dużą sprężystością i elastycznością. Dywany takie nie są jednak polecane dla osób z problemami alergicznymi.
Naturalny czy syntetyczny?
Czytaj etykiety
Wszelkie informacje na temat dywanu znaleźć można na etykiecie znajdującej się na jego odwrocie. Dzięki niej można dowiedzieć się m.in., z jakiego włókna wykonany jest dywan i jak go czyścić.
Czytaj etykiety
Rodzaj runa
Do wyboru mamy dywany z krótkim włosem, shaggy, dywany carving lub z efektem 3D. Dywany z wysokim runem nadają się do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu. Tam, gdzie natężenie ruchu jest duże, najlepiej sprawdzi się dywan z krótkim włosem.
Rodzaj runa
Dla bezpieczeństwa
Wygodnym dodatkiem w dywanie jest materiał antypoślizgowy, znajdujący się na jego spodzie. Jeśli go nie ma, można dokupić specjalną matę antypoślizgową. Dzięki niej dywan nie będzie się przesuwał po posadzce.
Dla bezpieczeństwa
zobacz produkty
Wczytywanie...
zobacz inne porady