Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Działka i projekt (odc. 3 - 4 )

Wybór ekipy wykonawczej (3/53)

Wybór ekipy, która zrealizuje nasz projekt to nie tylko cena. Pod uwagę trzeba również wziąć ich fachowość, opinie oraz wykonane już prace.
Zobacz więcej
Poszukiwania wykonawcy
Do budowy domu najlepiej zatrudnić jedną ekipę budowlaną – im mniej wykonawców, tym lepiej. Aby znaleźć dobrą ekipę wykonawczą, poszukiwania powinno rozpocząć się jak najwcześniej.
Poszukiwania wykonawcy
Ekipa z polecenia
Najlepiej rozpocząć poszukiwania od rozmowy ze znajomymi, którzy w ostatnim czasie realizowali podobne inwestycje. Uznanie znajomych lub fachowców z branży budowlanej są najlepszymi rekomendacjami.
Ekipa z polecenia
Sprawdzenie ekipy
Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest poprosić wykonawcę o pokazanie przykładowych realizacji. Rozmowa z inwestorami ułatwi podjęcie decyzji. Firma wykonawcza powinna mieć swoje narzędzia i sprzęt.
Sprawdzenie ekipy
Wszystko pod kontrolą
Warto też skontrolować stan prawny firmy wykonawczej. Rzetelny wykonawca powinien dostarczyć nam zaświadczenia z urzędu skarbowego i ZUS-u o niezaleganiu z podatkami i składkami.
Wszystko pod kontrolą
Kosztorys budowy
Wykonawca powinien przedstawić kosztorys, w którym zaznaczone są koszty poszczególnych etapów budowy i czas realizacji. W kosztorysie muszą być opisane materiały, ich ilość oraz rodzaj prac, jakie będą wykonywane.
Kosztorys budowy