Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Prace na zewnątrz (odc. 50 - 53 )

Trawnik (50/53)

Ładny trawnik to niezastąpiona ozdoba każdego domu. Pokażemy Ci jaką trawę wybrać i ile jej zakupić abyś mógł cieszyć się zielonym dywanem na swojej działce.
Zobacz więcej
Podłoże
Ładny trawnik można założyć tylko w ogrodzie z dobrym podłożem. Gleba nie powinna być zbyt piaszczysta ani zbyt gliniasta. Warto sprawdzić, czy zawiera dostateczną ilość próchnicy.
Podłoże
Uwaga na torf
Przygotowując podłoże pod trawnik nie należy wysypywać zbyt dużo humusu torfowego. Gdy pojawią się opady podłoże zrobi się grząskie, a gdy torf wyschnie, straci swoje właściwości.
Uwaga na torf
Koszenie
Trawnik wymaga stałej i systematycznej pielęgnacji. Najważniejsze jest regularne koszenie. Czynność tę należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu.
Koszenie
Prace dodatkowe
Jeśli trawnik jest często deptany, należy go raz w roku napowietrzać, stosując aerację. Dzięki temu trawa się zagęści. Intensywnie zielony kolor można uzyskać pod warunkiem jej regularnego nawożenia.
Prace dodatkowe
Podlewanie
W naszym klimacie nie możemy liczyć na regularne opady deszczu. Aby trawnik był zawsze zielony, warto założyć automatyczną podziemną instalację nawadniającą.
Podlewanie
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...