Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Ściany konstrukcyjne, stropy (odc. 12 - 12 )

Stropy (12/53)

Najważniejszymi funkcjami stropu jest przenoszenie obciążeń wyższych kondygnacji na ściany, zwiększenie sztywności budynku, stworzenie podłoża dla posadzek oraz podłóg jak i izolacja cieplna oraz dźwiękowa pomiędzy piętrami.
Zobacz więcej
Funkcje stropu
Najważniejszymi funcjami stropu jest przenoszenie obciążeń wyższych kondygnacji na ściany, zwiększenie sztywności budynku, stworzenie podłoża dla posadzek oraz podłóg jak i izolacja cieplna oraz dźwiękowa pomiędzy piętrami
Funkcje stropu
Stropy gęstożebrowe
W budownictwie jednorodzinnym najczęściej projektuje się stropy gęstożebrowe. Wykonuje się je z gotowych belek oraz pustaków lub bloczków.
Stropy gęstożebrowe
Sprawna budowa
Jedną z zalet stropów gęstożebrowych jest brak konieczności stosowania ciężkiego sprzętu przy ich wykonywaniu. Nie wymagają też pełnego podparcia deskowaniem.
Sprawna budowa
Stropy prefbrykowane i monolityczne
Dużą popularnością cieszą się stropy całkowicie prefabrykowane – wykonywane z gotowych płyt stropowych. Ich główną zaletą jest krótki czas montażu. Do wyboru mamy także stropy monolityczne, czyli wylewane bezpośrednio na budowie. Taki strop można łatwo dopasować do kształtu budynku.
Stropy prefbrykowane i monolityczne
Stropy drewniane
W domach o konstrukcji drewnianej stropy wykonuje się z drewna. Sprawdzają się one również w budynkach murowanych - buduje się je najczęściej między ostatnią kondygnacją a poddaszem.
Stropy drewniane
Komentarze (1):
~Darek S2 (niezalogowany, 89.76.205.*) 2014.04.12, 15:39

Ja używałem tak jak tu Pan wspomniał stropów żebrowych. Mam dość sporą powierzchnię i zużyłem dość dużo materiałów, ale gdy się chce mieć duże mieszkanie to trzeba zainwestować. Użyłem stropów od prefagbud. Bałem się, że montaż będzie długo trwał ale wszystko poszło dość sprawnie.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...