Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Tynki wewnętrzne i posadzki (odc. 42 - 42 )

Podłogi (42/53)

Poznaj metody wykorzystywane do kładzenia i wykańczania podłóg.
Zobacz więcej
Przygotowanie podkładu
Efektowna posadzka wymaga odpowiedniego podkładu. Podłogę na gruncie należy wykonać na podsypce. Posypkę wysypuje się między ścianami fundamentowymi i ubija.
Przygotowanie podkładu
Ocieplenie podłogi
Na warstwie podsypki należy wykonać podbudowę z betonu. Na niej układa się hydroizolację z papy lub folii. Następną warstwą jest termoizolacja, najczęściej z płyt styropianowych lub polistyrenu ekstrudowanego.
Ocieplenie podłogi
Grubość posadzki
Planując warstwy podłogi na gruncie, trzeba uwzględnić grubość posadzki, która będzie na niej ułożona. Może się ona różnić, w zależności od rodzaju użytych materiałów posadzkowych.
Grubość posadzki
Wyrównanie podkładu
Staranność wykonawców decyduje o tym, czy podkład będzie równy i gładki. W razie potrzeby można go wyrównać za pomocą wylewki samopoziomującej. Po wylaniu sama ustala swój poziom i tworzy podłoże o równej, gładkiej powierzchni.
Wyrównanie podkładu
Ogrzewana podłoga
Pod podłogę ogrzewaną należy zastosować specjalny podkład podłogowy przeznaczony do układania na ogrzewanych podłożach. Ważny jest też rodzaj posadzki - materiał musi dobrze przewodzić ciepło.
Ogrzewana podłoga
Komentarze (1):
~zeliwo (niezalogowany, 91.231.117.*) 2014.02.23, 07:01

z tymi grzejnikami aluminiowymi to ja bym uważał bo bardzo hałasuje w nich woda jak się nagrzewa a nie wiele osób o tym wie ....

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...