Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Tynki wewnętrzne i posadzki (odc. 40 - 42 )

Płyty gipsowo-kartonowe (40/53)

Płyty gipsowo-kartonowe mają wiele różnych zastosowań, od wykorzystania jako materiał do stawiania ścianek działowych, poprzez podwieszane sufity kończąc na osłonie przeciwpożarowej, dzięki właściwościom pochłaniania dużych ilości ciepła.
Zobacz więcej
Zastosowanie płyt g-k
Stosując płyty gipsowo-kartonowe można w szybki sposób wykończyć niemal wszystkie pomieszczenia w domu. Tworzą one równą, gładką powierzchnię, pod którą można ukryć przewody instalacyjne.
Zastosowanie płyt g-k
Płyty przeznaczone do gięcia
Ze specjalnych płyt przeznaczonych do gięcia można w bardzo łatwy sposób formować powierzchnie łukowe na sufitach i ścianach. Płyty wyginają się na sucho do promienia około 30 cm.
Płyty przeznaczone do gięcia
Montaż płyt
Płyty gipsowo-kartonowe montuje się m.in. do stalowego rusztu. Pojedyncze opłytowanie z płyty 12,5 mm i pojedyncza konstrukcja z profili stalowych jest w stanie udźwignąć ciężar około 70 kg.
Montaż płyt
Płyty do łazienki
W łazience stosuje się płyty o zwiększonej odporności na wilgoć. Wszystkie materiały i akcesoria wykorzystywane do stawiania ścianki działowej czy budowy sufitu podwieszanego powinny pochodzić od jednego producenta.
Płyty do łazienki
Spoinowanie płyt
Do spoinowania połączeń płyt gipsowo-kartonowych służą specjalne gipsy i taśmy. Po nałożeniu gipsu szpachlowego i wklejeniu taśmy zbrojącej, nakłada się kolejne warstwy i szlifuje po wyschnięciu.
Spoinowanie płyt
Komentarze (1):
~PIOTR (niezalogowany, 83.20.18.*) 2013.04.16, 20:48

POZYTYWNIE CIEKAWY REPORTAŻ

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...