Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Prace na zewnątrz (odc. 49 - 53 )

Ogród (49/53)

Dla wielu ogród jest ich oazą, miejscem, w które uciekają od rzeczywistości, znajdują spokój. Pokażemy Ci jak odnaleźć się wśród grządek, skalniaków, oczek wodnych i nie tylko.
Zobacz więcej
Bez pomocy architekta
Jeśli chcemy zaoszczędzić na projekcie ogrodu możemy zaprojektować go samodzielnie. W tym celu warto czytać fachowe publikacje i zainspirować się ogrodami znajomych lub sąsiadów.
Bez pomocy architekta
Czas na projekt
Wykonanie projektu ogrodu najlepiej zlecić w tym samym czasie, co stworzenie projektu domu. Przyspieszy to prace i ułatwi dopasowanie elementów przestrzennych ogrodu - ścieżek, podjazdu, tarasu.
Czas na projekt
Rozpoznanie terenu
Przed posadzeniem pierwszych rośliny, warto obejrzeć teren przyszłego ogrodu. Należy sprawdzić, jak wędruje po nim światło, które widoki należy zasłonić, a które wyeksponować.
Rozpoznanie terenu
Dobór roślin
Rośliny powinny się dobrze czuć w naszym ogrodzie. Najważniejsze jest dopasowanie ich do stanowiska, w którym mają zostać posadzone. Dobrze dobrane rośliny będą się prawidłowo rozwijać bez szczególnej pielęgnacji.
Dobór roślin
Pielęgnacja
Dobrze zaprojektowany ogród jest łatwy w pielęgnacji. Kilka godzin w tygodniu zajmuje usuwanie chwastów, koszenie trawy i grabienie. Pozostałą część czasu możemy przeznaczyć na odpoczynek wśród zieleni.
Pielęgnacja