Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Instalacje cieplne (odc. 35 - 37 )

Kolektory słoneczne (35/53)

Do ogrzania na przykład wody bądź wspomagania centralnego ogrzewania można użyć kolektorów słonecznych. Absorbują one naturalną energię promieniowania słonecznego i przekazują dalej w postaci ciepła.
Zobacz więcej
Ciepło z kolektorów
Do ogrzania ciepłej wody użytkowej lub wspomagania ogrzewania można użyć kolektorów słonecznych. Absorbują one naturalną energię promieniowania słonecznego i przekazują do instalacji domowej w postaci ciepła.
Ciepło z kolektorów
Płyn solarny
Pozyskane przez kolektory ciepło dostarczane jest do zbiornika buforowego przez wężownicę, w której znajduje się specjalny płyn solarny. Jest on odporny na temperatury od -35°C do +220°C.
Płyn solarny
Efektywna praca
Kolektory najefektywniej działają w słoneczne dni, dlatego nie mogą być jedynym źródłem ciepła. Zimą mogą wspomagać pracę podstawowego urządzenia grzewczego.
Efektywna praca
Bezpieczna praca instalacji
W kolektorach zamontowany jest czujnik, który włącza się pod wpływem promieniowania słonecznego. Zintegrowany jest on z czujnikiem umieszczonym w zbiorniku buforowym. Włącza się on automatycznie, gdy kolektory nagrzeją się i wyłączy, gdy ulegną schłodzeniu.
Bezpieczna praca instalacji
Zyski z kolektorów
Zastosowanie kolektorów pozwala zmniejszyć zużycie drogich paliw i obniżyć całkowite koszty ogrzewania wody nawet o kilkaset złotych rocznie.
Zyski z kolektorów
zobacz produkty
Wczytywanie...
zobacz inne porady