Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Instalacje elektryczne (odc. 29 - 29 )

Instalacja światła (29/53)

Każde pomieszczenie w domu wymaga odpowiedniego oświetlenia. Zobacz jak je zainstalować.
Zobacz więcej
Bez oświetlenia centralnego
Aby oświetlić wnętrza nowocześnie i funkcjonalnie nie potrzebujemy centralnego punktu oświetleniowego. Nie spełnia on swoich funkcji. Lepszym rozwiązaniem jest dopasowanie światła do charakteru i funkcji danego pomieszczenia.
Bez oświetlenia centralnego
Oświetlenie funkcjonalne
Instalacja świetlana powinna być zaplanowana w taki sposób, aby oświetlać strefy, z których na co dzień korzystają domownicy. W jadalni warto zaplanować lampę wiszącą nad stołem. Oświetli ona posiłki i sprawi, że biesiadnicy będą lepiej widoczni.
Oświetlenie funkcjonalne
Oświetlenie stref komunikacyjnych
W korytarzu przyda się ciąg opraw oświetlających strefę komunikacyjną. Jeśli w budynku znajdują się schody wewnętrzne należy zaplanować oświetlenie klatki schodowej oraz stopni.
Oświetlenie stref komunikacyjnych
Włączniki światła
Liczbę włączników oświetlenia należy dobrać do liczby opraw. Trzeba też pamiętać, że ważna jest nie tylko liczba włączników, ale i wysokość na jakiej je umieścimy. Standardowo wysokość montażu włączników to 120-140 cm.
Włączniki światła
Oświetlenie zewnętrzne
Oświetlenie zewnętrzne musi być estetyczne i zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Warto dokładnie zaplanować miejsca montażu opraw oświetleniowych – punktowych, w formie kinkietów oraz latarni.
Oświetlenie zewnętrzne
Komentarze (1):
~Krzesiek (niezalogowany, 89.167.93.*) 2013.06.08, 11:11

obie porady zdecydowanie przydały mi się do montażu lampowentylatora gdzie zostały podczepine na stronie, czy to jakiś żart??? proponowałbym nie robić debili ze swoich być może przyszłych klientów

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...