Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Instalacje elektryczne (odc. 28 - 29 )

Inne instalacje (28/53)

Montaż instalacji elektrycznej to nie wszystko. Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy się również zastanowić, w których miejscach będziemy korzystać z takich urządzeń jak telewizor czy komputer, aby odpowiednio wcześniej przygotować kable oraz gniazda do ich podłączenia.
Zobacz więcej
O czym pamiętać?
Gotowy projekt domu zazwyczaj zawiera jedynie projekt podstawowej instalacji elektrycznej. O instalację domofonową, alarmową czy podłączenie sprzętów RTV i AGD musimy zadbać sami.
O czym pamiętać?
Rozplanowanie sprzętów
Odpowiednie rozplanowanie sprzętów zasilanych energią elektryczną, jeszcze przed przystąpieniem do wykańczania wnętrz, pozwoli ukryć kable elektryczne i zrezygnować z nieestetycznych przedłużaczy.
Rozplanowanie sprzętów
Dobór gniazdek
Rozmieszczenie gniazdek elektrycznych należy określić na bardzo wczesnym etapie budowy, by ukryć pod tynkiem wszystkie przewody instalacyjne. Warto zaplanować kilka dodatkowych gniazdek na urządzenia i sprzęty, w które zaopatrzymy się w przyszłości.
Dobór gniazdek
Gniazda antenowe
Oprócz gniazdek elektrycznych do podłączenia sprzętów ARV i AGD należy zaplanować również gniazda antenowe. Warto więc dokładnie przemyśleć gdzie stanie lub zawiśnie telewizor, jeszcze przed tynkowaniem wnętrz.
Gniazda antenowe
Sprytnie ukryte podłączenia
Jeśli zawczasu zaplanujemy rozmieszczenie sprzętów audio i video będziemy mogli wykonać zabudowę, która ukryje wszystkie nieestetyczne podłączenia.
Sprytnie ukryte podłączenia
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...