Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Ściany konstrukcyjne, stropy (odc. 11 - 12 )

Dom z bali i dom szkieletowy (11/53)

Domy wykonane z drewna nie wymagają dodatkowego ocieplenia, utrzymują stałą wilgotność dzięki właściwościom materiału, z jakiego są zbudowane. Te jak również inne czynniki powodują, że "kanadyjczyk" jest niedrogi w budowie i ekonomiczny w utrzymaniu.
Zobacz więcej
Zalety domów drewnianych
Domy zbudowane w technologii kanadyjskiej powstają szybko, są zdrowe, gdyż wzniesione z naturalnego surowca, a także energooszczędne.
Zalety domów drewnianych
Konstrukcja budynku
Dom drewniany ma wyjątkowy urok i niepowtarzalny zapach. Konstrukcja może powstawać z bali ciosanych o prostokątnym przekroju lub okrągłych, obrabianych maszynowo.
Konstrukcja budynku
Drewno konstrukcyjne
Na trwałość oraz solidność budynku wpływa jakość użytego drewna. Powinno być ono dobrze wysuszone i zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników.
Drewno konstrukcyjne
Rodzaje bali
Do wznoszenia domów możemy wybrać bale lite lub wyprodukowane z klejonego drewna. Te drugie będą bardziej wytrzymałe i odporne na deformację. Nie będą też pękały tak jak jednolite.
Rodzaje bali
Aranżacja wnętrz
Wnętrze domu o konstrukcji drewnianej nie musi mieć wystroju utrzymanego w tradycyjnym stylu. Dobrze sprawdzają się tu nowoczesne aranżacje.
Aranżacja wnętrz
Ogrzewanie
Ciepło w budynku zapewnia odpowiednia izolacja ścian. Dom kanadyjski ma przegrody ocieplone dwiema warstwami wełny mineralnej, między którą znajduje się folia refleksyjna odbijająca promieniowanie cieplne.
Ogrzewanie
Komentarze (1):
~marta (niezalogowany, 188.146.130.*) 2013.08.31, 10:46

kiepski film wolałabym coś w stylu za i przeciw a później instrukcji co konkretnie zawiera ocieplenie i jak wyglada łączenie wszystkiego ze sobą i może jakiś plan przykładowego domu.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...