Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Bezpieczny i inteligentny dom (odc. 47 - 48 )

Alarmy i monitoring (47/53)

Alarm i monitoring to podstawowe sposoby zabezpieczenia domu ptrzed nieproszonymi gośćmi. Odpowiednio dobrane urządzenia pozwolą Ci nie martwić się o bezpieczeństwo własne i Twoich bliskich.
Zobacz więcej
Usytuowanie budynku
Wpływ na wybór rodzaju alarmu i monitoringu ma między innymi usytuowanie domu. Nie każdy budynek wymaga maksymalnej ochrony. W bezpiecznej lokalizacji potrzebne będą jedynie podstawowe zabezpieczenia.
Usytuowanie budynku
Alarm zamiast krat
Kraty zamontowane w oknach mogą stanowić barierę dla złodzieja całkowicie chroniącą mienie. Nie są jednak estetyczne, utrudniają też korzystanie z okna. W domu wyposażonym w duże przeszklenia lepiej sprawdzi się system alarmowy.
Alarm zamiast krat
Elementy systemu
W niektórych budynkach tylko połączenie zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych zapewnia pełną ochronę. Dla większego poczucia bezpieczeństwa system alarmowy można wzbogacić m.in. o detektory otwarcia drzwi i okien.
Elementy systemu
Stolarka antywłamaniowa
Materiały wykończeniowe i wyposażenie również wpływają na bezpieczeństwo domu. Skuteczne zabezpieczenie budynku mogą stanowić odpowiednio dobrane drzwi i okna o podwyższonej odporności na włamanie.
Stolarka antywłamaniowa
Wykrywanie intruza
Monitoring i alarm może wykryć obecność intruza między ogrodzeniem posesji a domem, przy samym budynku lub dopiero po wtargnięciu do wnętrza. System można dostosować do charakterystyki posesji i rodzaju zabudowań.
Wykrywanie intruza
Przydatne akcesoria
Nowoczesny system alarmowy można wzbogacić o kilka funkcjonalnych urządzeń. Jednym z nich jest czytnik linii papilarnych, dzięki któremu do budynku będą mogli dostać się wyłącznie jego domownicy bez konieczności używania kluczy.
Przydatne akcesoria
Komentarze (2):
~MoralnośćKalego (niezalogowany, 89.69.6.*) 2016.09.14, 20:38

Poradnik poradnikiem ale kto myśli że po tym materiale zainstaluje poprawnie systemy zabezpieczeń jest niestety w błędzie. Jak w każdej dziedzinie potrzebne jest doświadczenie, praktyka.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~viper (niezalogowany, 93.201.246.*) 2015.04.07, 23:24

Ciekawy ten artykuł

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...