Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Wiertarko-wkrętarki

Łatwość przemieszczania się z narzędziem gotowym do użycia, brak plątaniny kabli - to główne powody dla których narzędzia akumulatorowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

ZASTOSOWANIE

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe najczęściej stosowane są wszędzie tam gdzie ważnym elementem prac jest niczym nie skrępowana swoboda ruchów podczas wykańczania wnętrz, przy majsterkowaniu a także przy okazjonalnych typowo domowych użyciach.

 


 

 

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe świetnie sprawdzają się przy wkręcaniu lub wykręcaniu śrub. Można nimi także wiercić otwory w miękkich materiałach takich jak: drewno, materiały drewnopodobne, tworzywa sztuczne oraz niezbyt dużej średnicy otwory w metalu (zależy to od mocy akumulatora). Niektóre mocniejsze modele pozwalają na wiercenie otworów w betonie z wykorzystaniem udaru.

 

WPŁYW NAPIĘCIA NA PARAMETRY WIERTARKO-WKRĘTAREK

Napięcie jest podstawowym parametrem od którego zależy moc a co za tym idzie możliwości wiertarko-wkrętarki.

 

Pod względem napięcia wiertarko-wkretarki możemy podzielić na 3 grupy:

 

 

Urządzenia o napięciu akumulatora do 10V ze względu na swą niska moc wykorzystywane są głównie jako wkrętarki, a wiercone otwory są z reguły w miękkich materiałach (np. drewno) o i małych średnicach.


 

 

Urządzenia o napięciu akumulatora od 10V do 14V oprócz wkręcania umożliwiają także wiercenie w różnych materiałach. Moc tych urządzeń umożliwia stosowanie biegów co pozwala na dopasowanie obrotów wiertła do średnicy wierconego otworu i tak przy otworze o małej średnicy używa się najwyższego biegu, a przy otworze o dużej średnicy biegu najniższego na którym to jest największa moc.

 

 

 

Wiertarko-wkrętarki o napięciu akumulatora 18V i większej są na tyle silne, że w większości wyposażone są w mechanizm udarowy służący do wiercenia otworów w murze, czyli wszelkiego rodzaju materiałach ściennych takich jak: cegły ceramiczne, bloczki gazobetonowe itd., oraz w zwykłym betonie. Urządzenia te używane są z reguły do wiercenia otworów, rzadziej zaś jako wkrętarki.

 

 

Innym równie istotnym parametrem jest pojemność akumulatora który ma wpływ na długość działania urządzenia.

 

Szacuje się, że przy pojemności akumulatora 2 Ah jedno ładowanie wystarcza na wkręcenie około 300 typowych wkrętów używanych do przykręcania płyt G-K (ilość przykręconych wkrętów może zależeć od podłoża oraz od średnicy i długości wkrętu).

 

RODZAJE AKUMULATORÓW

Obecnie na rynku funkcjonują trzy typy ogniw wykorzystywanych w akumulatorach zasilających wiertarko-wkretarki:

 


 

 

NiCd

- akumulator niklowo-kadmowy. Pod względem technologicznym jest to najstarszy typ akumulatora. Jego maksymalna pojemność to 2,0 Ah. Akumulator nadaje się do szybkiego ładowania a jego dodatkowym atutem jest niska cena

 

NiMH

- w stosunku do akumulatorów NiCd charakteryzują się wyższą pojemnością dochodzącą do ok. 3,0 Ah oraz brakiem zjawiska pamiętania naładowania dzięki temu akumulator nie musi być całkowicie rozładowany przed podłączeniem go do ładowarki. Akumulatory NiMH ładują się dłużej od akumulatorów NiCd, są też droższe.

 

Li-Ion

- jest to najnowsza generacja ogniw wykorzystywanych coraz powszechniej przy produkcji akumulatorów. Odznacza się ona największą gęstością energii i co za tym idzie pojemnością która w zależności od modelu dochodzi do 4 Ah. Akumulatory Li-Ion są najdroższe z opisywanych. Nie występuje zjawisko pamiętania naładowania.

 

Niektóre z najnowszych modeli akumulatorów są wyposażone w czujniki monitorujące poziom naładowania akumulatora (dodatkowo może być zainstalowana sygnalizacja kiedy pojemność jest za niska do wykonywania dalszych prac), sygnalizację przeciążenia oraz temperatury silnika.

 

NIEZBĘDNE AKCESORIA

Aby w pełni wykorzystać możliwości wiertarko-wkrętarki warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria do których należą:

 

- bity (końcówki do wkręcania śrub i wkrętów).


Najprostsze mają końcówkę pasującą do trzpienia śruby z jednej strony, dostępne są również bity dwustronne. Dostępne są również bity namagnesowane. Jest to niezwykle przydatne udogodnienie, trzymają one bowiem przykręcaną śrubę.


 

- wiertła.


Komplet wierteł dopasowanych średnicą do mocy urządzenia z przeznaczeniem do konkretnego materiału, np. do drewna lub metalu. Każda wiertarko-wkretarka w swoich parametrach ma podane maksymalne średnice wiercenia w poszczególnych materiałach. Kształty końcówek wierteł:


A - do metalu; B - do betonu; C - do drewna


 

- ładowarka.


Z reguły jest ona dodawana standartowo w komplecie. Jednak kiedy przewidujemy bardziej intensywne wykorzystywanie wiertarko-wkrętarki warto pomyśleć o ładowarce pozwalającej na szybkie ładowanie. UWAGA: nie wszystkie typy akumulatorów można ładować w tego typu ładowarkach


 

- dodatkowy akumulator.

 

Czas pracy nawet najbardziej pojemnego akumulatora ma swój kres. Warto mieć wtedy pod ręką drugi naładowany akumulator. Możemy wtedy zamienić akumulatory kontynuując prace, a rozładowany akumulator podłączyc do ładowarki.

 

Komentarze (40):
Dodaj komentarz
~DIYjedi (niezalogowany, 83.23.84.*) 2016.08.16, 13:11

Do okazjonalnych prac super się sprawdzi wiertarko-wkrętarka Beck&Lorenz. 14,4V, 1.3 Ah, litowo-jonowa. Lekka, 700 g i ma podśwetlenie (przydaje się czasem przy trudno dostępnych miejscach), co jest dla mnie jako kobiety bardzo ważne.. Dla mnie hit cenowy, na allegro już za 139 zł.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~Tuniek (niezalogowany, 37.152.18.*) 2016.03.10, 07:47

Świetną wkretarkę akumulatorową kupiłem w Lidl. Akumulator litowo-jonowy a do tego zestaw bitów. Wiertarka chodzi świetnie, a bity wykonane rewelacyjnie.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~metabo (niezalogowany, 31.174.27.*) 2015.03.20, 19:04

zakupie metabo w.ja mam i 3 lista gwarancji nawet na aktu. warto.kupiłem najmniejszy model bo prywatny użytek ale na 7-8 lat starczy a może i dużej.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 2 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~Daro (niezalogowany, 62.21.53.*) 2015.03.15, 18:52

Do ~barti. Nie ma roznicy czy wkretarke uzywa mistrz Joda czy lord Wader, poniewaz Star Wars to baja. Aby wkretarka lepiej pracowala nalezy ja poswiecic na plebanii i nie żałować grosza. Mozna tez wykupić msze w Kosciele, najlepiej w niedziele.

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 8 ) Opinia przydatna dla 33% użytkowników
~mark (niezalogowany, 85.222.82.*) 2014.09.11, 00:08

barti !you are the best, szacun

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~barti (niezalogowany, 78.133.207.*) 2014.09.08, 13:23

w komentarzach dotyczących mocy i momentu zabrakło mi uwzględnienia relatywistycznej teorii względności Einsteina, albo kwestii, czy wkrętarka obsługiwana przez mistrza Jodę będzie miała większą moc niż ta obsługiwana przez lorda Wadera i czy wystarczy nakleić logo star wars, żeby zwiększyć moc?

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 3 ) Opinia przydatna dla 25% użytkowników
~Pracownikkkk (niezalogowany, 83.26.76.*) 2014.02.23, 21:19

szczerze - ja też się nie zgadzam z stroną bo tak naprawdę: jeżeli mówimy o sile wkrętarki to mówmy o momencie obrotowym w Nm (nie mającym nic wspólnego z napięciem na aku), jeżeli mówimy o "długości pracy" na aku to zacznijmy od rodzaju ogniw (bo np. Li-On trzyma do końca a Ni-Cd wraz z rozładowaniem słabnie) i pojemności aku ( wyrażonej w Ah)

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 2 ) Opinia przydatna dla 33% użytkowników
~wiesio (niezalogowany, 89.79.10.*) 2014.02.11, 20:13

przecież moc wynika z napięcia -znasz prawo ohma to nie piszcie bzdurnych komentarzy autor wyraźnie napisał :cytuję"Napięcie jest podstawowym parametrem od którego zależy moc a co za tym idzie możliwości wiertarko-wkrętarki." i to jest słuszne bo im większe napięcie to przy takim samym momencie obrotowym ,zakładając identyczne przełożenia prąd jest mniejszy czyli wszystko mniej się grzeje ,a o to chodzi by uzyskać jak największą sprawność a nie robić z wiertarki grzałkę. LUDZIE CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM .Wszystko w opisie jest prawdą i do tego poprawnie opisaną.

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 2 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~Ildefons (niezalogowany, 10.0.6.*) 2013.12.06, 09:27

Na temat wkrętarek znalazłem ciekawy artykuł Bardziej szczegółowo niż tutaj kreocen.pl/kreowskaz/2013/listopad.html?page=15

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Ildefons (niezalogowany, 10.0.6.*) 2013.12.06, 09:26

Na temat wkrętarek znalazłem ciekawy artykuł Bardziej szczegółowo niż tutaj

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~OLEK (niezalogowany, 176.97.81.*) 2013.11.11, 12:40

Gdzie można nabyć akumulator 14.4v PDDI44-LiG do wiertarki performance power .

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~maks (niezalogowany, 176.97.81.*) 2013.11.11, 12:30

gdzie można nabyć akumulator PDDI44-LiG 14.4V.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~NAPRAWIAM I SPRZEDAJE NARZĘDZIA (niezalogowany, 46.169.53.*) 2013.08.19, 15:52

Witam. Przyznam, że czytając cały artykuł jest parę niedociągnięć technicznych, ale po to jest ten materiał aby trafił do wszystkich. Miałem dziś klienta któremu młoto-wiertarka słabo kuła... nie dał sobie chłop powiedzieć, że miał silnik przełączony na lewe obroty. Także jak widać czasem super moc nie wystarczy :) Prawdziwy fachowiec radzi się w wyspecjalizowanych sklepach a nie czyta forów internetowych... co nie zmienia faktu, że trafiłem tu z przypadku. A Panom z supermarketu nie brakuje wiedzy... i tak ich podziwiać- jednego dnia wie wszystko o drzwiach, drugiego o kwiatach, a trzeciego o narzedziach, Pozdrawiam

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Paweł S (niezalogowany, 94.42.17.*) 2013.04.18, 21:25

Jakoś nikt nie poruszył kwestii istotnej dotyczącej wkrętarek. Mianowicie zgadzam się, że ważne jest napięcie - wiążą się z nim określone korzyści za wyjątkiem ceny, podobnie jest z pojemnością akumulatora. Osobiście uważam za najbardziej istotną trwałość wkrętarki oraz możliwości obsługowe. Jeśli wkrętarka ciężko pracuje to szybko zużywa się przekładania (przydałyby się elementy przekładni z możliwie najmocniejszych materiałów), korpus wkrętarki, a przede wszystkim silnik - upalające się szczotki to standard, warto by przynajmniej one były wymienne, drastycznie przedłuża to żywotność wkrętarki (wymiana szczotek kosztuje 15 zł, a nie 150 silnika) Potem to już tylko sam użytkownik, każde narzędzie można po prostu zniszczyć. Internet pełny jest od informacji na ten temat i za bezsensowne jest złościć się na personel sklepu, ze nie udziela informacji w sposób zgodny z naszym zamysłem. Jeśli komuś zależy na tym, by kupiona wkrętarka służyła długo to dokona przemyślanego zakupu przede wszystkim pod względem jej zastosowania, następne kwestie to kompromis cenowy. Każde narzędzie jest dobre jeśli wiemy o nim dużo, znamy jego możliwości i korzystamy z niego rozważnie i odpowiedzialnie. Pozdrawiam wszystkich.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Jarys (niezalogowany, 217.153.243.*) 2013.03.17, 17:40

Cytat: "Napięcie jest podstawowym parametrem od którego zależy moc a co za tym idzie możliwości wiertarko-wkrętarki." Panowie elektrycy!!! Ja wiem że są elektrycy mądrzy i mądrzejsi, Jednak zanim się napisze swoją opinię, należy zapoznać się z treścią tego, oczym się będzie pisać. Przecież w cytowanym zdaniu nie ma nic napisane, że napięcie = moc, a zależność mocy od napięcia jest oczywista. Po za tym sprawność urządzenia przy wyższym napięciu jest większa, gdyż im większy prąd, tym większe straty na grzanie.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Tomek (niezalogowany, 195.187.253.*) 2012.12.04, 18:57

Drodzy panowie, nauczcie się podstaw fizyki a dopiero potem piszcie. Paweł ma absolutną rację. W artykule piszą o mocy i napięciu a zupełnie pominięty został moment obrotowy czyli siła (tyle, że w ruchu obrotowym). Prawdą jest, że iloczyn napięcia i prądu daje moc i że prądu nie da się zwiększać w nieskończoność przez co moc jest powiązana z napięciem (choć wcale być nie musi bo można przecież zrobić wkrętarkę zasilaną z wyższego napięcia ale pobierająca znacznie mniejszy prąd) jednak o tym czy dany wkręt uda się wkręcić decyduje przede wszystkim moment obrotowy. Moc można również obliczyć mnożąc prędkość kątowa i właśnie moment obrotowy. To znaczy, że dwie wkrętarki o tej samej mocy ale różnych prędkościach obrotowych (wynikających np z zastosowania innych przekładni) będą dysponowały rożnym momentem! Nie znaczy to, że im większy moment tym lepiej ponieważ w zależności od zastosowań ktoś może potrzebować wkrętarkę o większym momencie lub większej prędkości albo np o mniejszej mocy ale za to mniejszą i lżejszą. Przy narzędziach akumulatorowych bardzo ważny jest tez czas pracy na baterii. Ten z kolei zależy od ilości energii potrzebnej do wykonania danej pracy (czyli iloczynu średniej mocy i czasu) i ilości energii zgromadzonej w akumulatorze (w uproszczeniu iloczyn jego napięcia i pojemności).

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~stanislaw (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.09.02, 16:44

co lepiej kupić używaną Makitę czy nową Hitachi ?Obie o podobnych parametrach

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Stefan (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.08.31, 00:02

Panowie i ew. Panie Ja tam zwykłą SKILL'em wiertarką wkręcam i wykręcam śruby i prawie co tylko chcę,- zmieniam obroty na lewe prawe a jak mam potrzebe to i udar się włączy (550WATów) co do mobilności to jak przedłużaczy ni starczy, to się w puszce pogmera i na krótko zrobi i też działa i ją wszendzie można zabrać i zrobić Co trza, i taniej. Pozdrawiam. Stef.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~ZDZISIEK (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.07.04, 17:52

Moc silnika elektrycznego zalezy i od napięcia i od prądu. Techniczne możliwości nadrabiania grubościa drutu uzwojenia sa ograniczone , stąd na pierwszym miejscu jest wlasnie napięcie. Tak , jak moc zalezy od siły na wirniku, tak moment zależy od siły i ramienia. W silniku elektrycznym moment obrotowy jest pprostą zaleznością , nieco bardziej skomplikowany jest moment w silnikach spalinowych. Ogólnie- nie znasz zagadnienia- nie wypowiadaj się .

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Uzytkownik wkretarki (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.06.25, 00:59

Witam! Wiele osób chyba chce na siłę zaistnieć na forum, ale brakuje im wiedzy. Podstawy elektrotechniki: moc = prąd * napięcie energia = moc * czas moment = siła* ramię Nie poruszam tematy rezystancji wewn. źródła (aku.) i strat rezystancyjnych i innych. Dlatego w przypadku identycznych parametrów mechanicznych: Wyższe napięcie = wyższa moc=wyższy moment !!! Wyższe napięcie = większa energia zgromadzona w aku.= dłuższy czas pracy przy tym samym obciążeniu. wyzszy moment = mozliwość wkręcania wkrętów o większej średnicy i w twardsze materiały. Dobrej jakości wkrętarka = niezawodność i przyjemność użytkowania. Pozdrawiam!!

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~leroyek (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.06.09, 19:57

Drogi Pawle...masz rację, ale tylko po części, bo nie każdego "Kowalskiego" interesuje moc urządzenia określona w Nm. Większość takich osób uważa, że moc określa Voltarz. Uściślając można powiedzieć, że w ramach jednego poziomu jakościowego ma to swoje odzwierciedlenie. Pozdrawiam

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Jacek LM Narzędzia (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.05.30, 11:30

Pawle częściowo się z tobą zgodzę ,ale nie każdy z laików zrozumie co to jest moment obrotowy ,że przekładnie są planetarne ,czy użyte są elementy hartowane .Generalnie nie zgodzę się ,że napięcie x natężenie zawsze ma odzwierciedlenie w faktycznej mocy (momencie obrotowym sprzętu) np. wez 12V AEG ,a 18V Nutool - 12V mocniejsza niż 18V ,ale na pewno pomaga w osiągnięciu lepszych wyników . Co do informacji przy artykułach zawsze są fiszki techniczne ,gdzie są podane bardziej szczegółowe informacje ( moment ,poziomy sprzęgła,pojemność baterii (Ah),gwarancja itd. Wiadomo ,że są też jeszcze bardziej dokładne informacje ,bo moment obrotowy też się z czegoś bierze - przekładnie planetarne ,czy kąty rozwarte nachylenia przekładni ,ilość cykli ładowania baterii etc...

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Mac (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.05.15, 09:35

Przy prawie identycznym poborze prądu otrzymana moc zależy od napięcia... to takie proste P=I*A

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Tom (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.04.23, 14:29

gdzie mogę dokupić ładowarkę oraz akumulator NiCd 14,4V do wkrętarki Toya kupionej parę lat wstecz??

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~west (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.03.19, 16:26

Ja to używam wkrętarki najczęściej do przykręcania lamp a tak w ogóle to do wszystkiego (ale tylko do wkręcania no albo do wiercenia) bo wiertarkę udarową MAKITA to już mam.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~ireneusz (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.03.07, 13:26

witam,gdzie moge kupic ładowarke z akomulatorem do wiertarki,bosch,psr 960,dzieki,irek

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Piotros (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.01.16, 22:11

kupcie sobie MAKITE a na pewno będziecie zadowoleni pozdrawiam :)

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~germar (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.02.28, 00:17

Jak bede chcial wywiercic dziurę w murze to wezmę młotowiertarkę za 800 zł a nie wketarkow wiertarkę z udarem za 2200 zł. To że producenci nawymyslali urzadzeń nie świadczy o tym ,ze kazde nalezy mieć a tym bardziej ,że każde da rade wszędzie. Jak bede potrzebował przkrecic płyte GK to wemze wkretarke. A otwory w betonie to sie wierci udarem pneumatycznym bo mechanicznym to sobie mozna......wiecie co :)

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Piotr (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.02.02, 02:48

Moim zdaniem bardzo istotnym czynnikiem, który powinien decydować o zakupie wkrętarki jest obecność stacjonarnej ładowarki i drugiego akumulatora w zestawie. Nie trzeba być doświadczonym fachowcem, aby wiedzieć, że akumulatory stale tracą swoją pojemność, co wpływa na czas pracy. Kolejnym istotnym elementem jest dostępność i koszt zakupu nowych ogniw. Rozpatrując to zagadnienie możemy w prosty sposób odpowiedzieć sobie na pytanie o racjonalność zakupu budżetowych wkrętarek. Co ciekawe duże sklepy budowlane tj. Leroy Merlin, OBI czy Castorama nie posiadają w swojej ofercie akumulatorów do wkrętarek nawet znanych i cenionych producentów (nie mówiąc już o bateriach do najtańszej "chińszczyzny").

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~qwerty (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.24, 12:32

Kilka lat sprzedawałem narzędzia i jakoś niespecjalnie trafiało do klientów pojęcie momentu obrotowego. To jest tak samo magiczne "coś" jak w samochodzie, tam też wszyscy podniecają się koniami mechanicznymi, bo rzadko kto wie co to jest ten moment obrotowy i o co w nim chodzi. Wszyscy wiedzą że jest i że podobno jest ważny ale i tak wszyscy patrzą na to ile samochód ma KM. We wkrętarkach dużo bardziej przemawia fakt że im wkrętarka ma więcej V i Ah w akumulatorze to tym dłużej się nią popracuje po naładowaniu.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Lamer (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.24, 10:35

Dobrze żeś mnie oświecił Pawle! Teraz już wiem że akumulator w takich urządzeniach jest niepotrzebny. Ale nas oszukują! Idąc twoim tokiem rozumowania kupię sobie mieszadełko do kawy na baterie, wmontuję wiertło i będzie wiercić że hej! :)

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Tomasz (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.23, 20:04

paweł ma rację ważny jest moment obrotowy,

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~cast (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.18, 10:38

Pawel, ten prostacki komentarz jaki osmieliles sie tu udzielic swiadczy tylko o twojej osobie. Pozdrawiam i polecam castorame Pawle

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~A (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.16, 14:37

Pawle, sugeruję idź do OBI, tam to będziesz miał profesjonalną obsługę. Ostatnio pytałem się o farby, i dowiedziałem się, że "yyyyyyy zasadniczo tak, yyyyyyyyyyyy, chyba yyyyyyyyy". Możesz zauważyć, że czym większe napięcie, tym moment obrotowy wkrętarki jest większy, więc chyba występuje jakaś zależność :)

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~xyz (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.13, 23:36

Do Pawła: moc = napięcie x natężenie, więc niezupełnie jest tak, że napięcie zasilania nie ma nic wspólnego z mocą. A generalnie to spokojniej, po co się tak unosić.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~zakochanyklient (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.13, 17:28

kocham leroy merlin

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Jacek (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.10, 12:30

@ Paweł - boże, czy nie da się wytknąć błędów w sposób kulturalny i spokojny? od razu trzeba rozpalać stosy? Chryste ludzie spokojniej..

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~amator (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.08, 13:02

moc chyba wyrażana jest w watach a nie w voltach...:P

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Stan (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.07, 01:06

Całkowicie się z Tobą zgadzam Paweł. Najwazniejszy jest moment obrotowy decydujący o sile wkrętarki, a potem rodzaj akumulatora

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Paweł (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.01.05, 20:42

Co za bzdury?! Mylenie napięcia z mocą, twierdzenie, że napięcie zasilania jest najważniejszym parametrem wkrętarki? Zerowy poziom wiedzy nie tylko pracowników hali ale i pseudo pismaków... A pojęcie momentu obrotowego i jego znaczenie dla użyteczności tego typu narzędzia autorowi w ogóle nie jest znane? I jeszcze ośmielacie się oceniać urządzenia z ekspozycji przypisując im różne liczby gwiazdek- również w oparciu o wyimaginowane kryteria i bezużyteczne właściwości? Gratuluję ignorancji i dyletanctwa, jesteście w tych dziedzinach mistrzami świata.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...