Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Usuwanie pleśni ze ścian

Pleśń pojawia się na ścianach, gdy w pomieszczeniu panuje zbyt duża wilgoć. Jest skutkiem zawilgocenia ścian lub innych elementów konstrukcyjnych, albo też rezultatem niedostatecznej wentylacji. Pokazujemy, jak w prosty sposób pozbyć się pleśni. Pleśń, a dokładniej grzyby pleśniowe, to organizmy, które lubią wilgoć i brak przewiewu. Ich zarodniki są wszędzie wokół nas i tylko czekają na odpowiednie warunki, aby rozpocząć gwałtowny rozrost. Manifestuje się on w postaci czarnych, rudych lub beżowych plam, których z czasem przybywa. Pleśń wydziela tez charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, który zdradzi jej obecność wówczas, gdy rozwija się w miejscu ukrytym przed twoim wzrokiem. Pleśń trzeba bezwzględnie usunąć, bo ma działanie rakotwórcze, alergizujące i potęgujące dolegliwości górnych dróg oddechowych. Niestety nie wystarczy ją zamalować farbą lub nawet zdrapać ze ścian. Pojawi się bowiem ponownie. Przy usuwaniu pleśni trzeba się trzymać ściśle ustalonej procedury.

PIERWSZY, NAJWAŻNIEJSZY KROK

Jeśli zależy ci na pozbyciu się pleśni, musisz zacząć od poznania przyczyny jej pojawienia. Zorientuj się, czy ściany zewnętrzne są wystarczająco ocieplone, skontroluj system wentylacyjny, sprawdź, czy ściany nie podciągają wilgoci lub nie są zalewane od góry.

Aby wyeliminować pleśń musza być spełnione trzy warunki – ściany zewnętrzne trzeba odpowiednio docieplić (jeśli pleśń pojawiła się na ścianach zewnętrznych), wietrzyć często pomieszczenia i usprawnić system wentylacji (na przykład zamontować nawiewniki okienne, nawiewniki ścienne lub zainstalować wentylację mechaniczną), usunąć przyczynę zawilgocenia ścian – co może wymagać naprawy lub wręcz odbudowy hydroizolacji pionowej i poziomej fundamentów, albo też naprawy dachu, tarasu, balkonu, jeśli woda zacieka od góry. Ściany trzeba po tym osuszyć, na przykład wstawiając do pomieszczenia elektryczny osuszacz powietrza.

Dopóki powyższe czynniki sprzyjające rozwojowi pleśni wciąż mają miejsce, żadne zabiegi mające na celu jej usunięcie nie przyniosą oczekiwanego skutku.

USUWANIE PLEŚNI Z POWIERZCHNI ŚCIANY

O ile poza pleśnią, na powierzchni ścian nie jakichś uszkodzeń, jej skupiska usuwa się szczotką o sztywnym włosiu zanurzaną w wodzie. Teraz trzeba oczyszczone miejsce i powierzchnię szerokości 0,5 m dookoła pomalować preparatem grzybobójczym. Jeśli oprócz pleśni widać, że wilgoć doprowadziła do łuszczenia się farby, trzeba zedrzeć ją razem z pleśnią, na całym obszarze, gdzie odspoiła się od podłoża. Po tym można pomalować tynk preparatem grzybobójczym, a później ponownie pomalować farbą dekoracyjną.

USUWANIE PLEŚNI SPOD TYNKU

Tynk taki trzeba skuć, a ścianę oczyścić wstępnie za pomocą drucianej szczotki. Tynk musi być usunięty także z powierzchni szerokości około 0,5 wokół miejsca gdzie była pleśń. Szpachelką lub szczotką drucianą trzeba dokładnie oczyścić mur z pleśni. Pleśń trzeba tez zdrapać ze spoin między cegłami, bloczkami lub pustakami. Mur trzeba następnie odkurzyć i pomalować preparatem pleśniobójczym (grzybobójczym). W zależności od zastosowanego preparatu już na następny dzień lub za kilka dni można układać tynk na nowo.

USUWANIE PLEŚNI SPOD TAPETY I ZE SPOIN MIĘDZY PŁYTKAMI

Gdy w wytapetowanym pomieszczeniu czuć zapach pleśni, a nie widać jej skupisk, możliwe, że gromadzi się ona pod tapetą. Wówczas trzeba poszukać miejsc, gdzie tapeta odchodzi od ściany. To miejsce zdradza, że pod spodem może być pleśń. Tam bowiem, gdzie tapeta dobrze trzyma się ściany, pleśni z pewnością nie ma. Najpierw trzeba usunąć niewielki fragment tapety i sprawdzić, co jest pod spodem. Jeśli trafisz na pleśń, zrywaj tapetę fragment po fragmencie, aż odsłonisz cały zapleśniały obszar. Wówczas pozostaje mechaniczne usunięcie pleśni z tynku i pomalowanie tego miejsca preparatem pleśniobójczym. Do usuwania pleśni ze spoin między płytkami są przeznaczone specjalne preparaty, którymi spryskuje się fugi i wyciera szmatką lub ręcznikiem papierowym.

PREPARATY PLEŚNIOBÓJCZE

Sprzedawane są przeważnie jako płyny gotowe już do użycia i zapakowane w butelki 0,5 l ze spryskiwaczem. Są też preparaty w butelkach litrowych lub pięciolitrowych bez spryskiwacza. Przeznaczone są do zmywania pleśni i resztek po niej z farb, tynków, murów, uszczelek, spoin pomiędzy płytkami, płyt kartonowo-gipsowych, drewna, tworzyw sztucznych. Niektóre preparaty nie zawierają chloru, ani substancji żrących, a jedynie aktywny tlen, który zabija mikroorganizmy. One nie mają wyraźnego zapachu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Środki pleśniobójcze to substancje chemiczne o dość agresywnym działaniu. pamiętaj, żeby do ich stosowania zakładać rękawice gumowe. Gdy preparat ma nieprzyjemny zapach, podczas jego nanoszenia trzeba intensywnie wietrzyć pomieszczenie lub założyć maseczkę ochronną.

WYKAŃCZANIE ŚCIAN

Gdy pozbyłeś się pleśni, czeka cię ponowne malowanie wnętrza. Aby ustrzec się przed jej powrotem zastosuj do tego farbę, która zawiera w swym składzie substancje pleśniobójcze. Jeśli są dla ciebie zbyt drogie poszukaj farb przeznaczonych do malowania pomieszczeń wilgotnych – pralni, łazienek. One mają właściwości hydrofobowe, co znaczy, że nie wchłaniają wody ani wilgoci w takim stopniu, co zwykłe farby dyspersyjne.

Komentarze (42):
Dodaj komentarz
~tobiasz (niezalogowany, 217.96.253.*) 2016.09.28, 10:42

Dużo roboty jest z tym grzybem, a trzeba działać jak najszybciej, bo się potrafi rozpełznąć po całym domu. Moim problem była wilgoć i od tego wszystko się zaczęło - kupiłem mieszkanie z drugiej ręki. Pomogło mi dopiero ozonowanie. Zamówiłem firmę airozone i było po wszystkim.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Tofik (niezalogowany, 195.136.32.*) 2016.09.04, 22:13

Ja też długo walczyłem z tym przekleństwem jakim jest grzyb w ścianie. Tego się nie da w 100% usunąć, ale można to maksymalnie zniwelować. Udało mi się na długi czas to "zabić" (już 5 lat), ale to zawsze w murze będzie siedzieć. Jeśli nie dba się odpowiednio o pomieszczenia, to i tak kiedyś wyjdzie. Tak jak inni napisali: wyczyścić, zdrapać, skuć, zedrzeć ile się da. Utopić w chlorze, innej "chemii" lub "wypalić" ozonem. Zachować ostrożność, bo może zaszkodzić podczas aplikowania, jeśli nie zachowamy zasad bhp! Zabezpieczyć ścianę z każdej możliwej strony przed wilgocią. Żeby z góry deszcz nie spływał, z dołu - żeby nie podciągało, od zewnątrz zacieki żeby nie powstawały (różnie się zdarza ;). Jeśli w pomieszczeniu od środka jest wilgoć (łazienka, kuchnia) to musi być dobra wentylacja (ewentualnie dodatkowo pochłaniacz wilgoci). Nie suszyć prania, a już na pewno nie na kaloryferach czy piecach! Zgroza! Zabezpieczone przed wilgocią ściany ocieplić w odpowiedni sposób i solidnie. Zniwelować mostki termiczne w miarę możliwości. I dbać o swoje otoczenie. Nawet zimą powinno się mieszkanie wietrzyć. Zakręcić ogrzewanie, otworzyć okno, wietrzyć tak długo, aż zaduch zniknie (zwłaszcza po nocy). Może mi ktoś zarzucić, że piszę zbyt ogólnikowo, ale to tylko komentarz potwierdzający, że pewne metody działają. Mam też inny sposób na wilgoć "zbierająca się" zimą. Zamykam drzwi pokoju, otwieram okno "na oścież" i wietrze tak długo, aż na oknie przestanie pojawiać się "para" uchodząca podczas wietrzenia na zewnątrz. Po 5 lub 10 minutach (w zależności od temperatury na zewnątrz) zamykam okno, a po jakimś czasie ponownie przewietrzam pokój. Wiadomo, nie zawsze jest możliwość i czas żeby tak robić, ale ten sposób w połączeniu z "zabudowaną" wentylacją jest bardziej oszczędny niż długo "uchylone" okno. Największym problemem jest rozwieszanie prania kiedy ma się dużą rodzinę. Dobrym sposobem jest umieszczanie rozkładanej suszarki w centralnym miejscu mieszkania, zwłaszcza gdy nie ma się osobnego odpowiedniego pomieszczenia dla tego celu. Chodzi o to, żeby wilgoć z prania rozeszła się równomiernie po całym mieszkaniu i nie kumulowała w jednym pomieszczeniu. Łatwiej jest ją "podzielić" i wywietrzyć "podzieloną" w sposób umiarkowany i skuteczny, niż skumulować, wietrzyć zbyt długo, wychłodzić pomieszczenie i narobić jeszcze więcej szkody. A tak w ogóle, to wystarczy tylko troszkę samodyscypliny i wszystko się da zrobić ;) .

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~khjb (niezalogowany, 31.135.25.*) 2016.08.28, 15:21

nie wystarczy odgrzybic mieszkanie, pozniej trzeba oczyscic organiam z toksyn po plesniach, sa bardzo grozne, powoduja wiele chorob

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 2 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~Asia (niezalogowany, 31.183.169.*) 2016.08.10, 18:11

Mam problem w wynajmowanym mieszkaniu, otóż łazienka nie ma okien, a ściana w całym pomieszczeniu pomalowana jest zwykłą farbą. Na ścianach koło wanny pojawił się grzyb i zeskrobanie ze ściany nie pomogło, do tego łuszczy się i odpada wspomniana farba. Jak sobie z tym poradzić przy jak najniższym nakładzie finansowym (właściciel raczej za to nie zapłaci), czy kafelki obok wanny po zdarciu starej farby i spryskaniu preparatem grzybobójczym to najlepsze rozwiązanie? Czy znów malować farbą, ale specjalną do łazienek?

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Robert-1 (niezalogowany, 185.13.165.*) 2016.07.07, 13:38

Usnąć pleśń to jedno, ale trzeba też docieplić ścianę, bo na zimnej ścianie zewnętrznej zawsze będzie się wykraplać wilgość, a to doskonale warunki do rozwoju grzybów. Można ocieplić od wewnatrz aero-thermem, czyli taką aerożelową szpachlą. Wcześniej oczywiście należy zniszczyć grzyba spryskując powierzvhnię antygrzybicznym preparatem. Jest tego sporo na rynku.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 2 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~gosiek007 (niezalogowany, 77.253.74.*) 2016.06.26, 15:12

witam mój pokój znajduje się od strony północnej. Niestety w jednym z narożników (ściana-sufit) narasta pleśń. Chcę to zlikwidować, ale nie mam pojęcia jaki użyć środek. Nie znalazłam żadnej informacji, który preparat pleśniobójczy jest najlepszy. Jako, że jest to pokój w którym się śpi, a ja akurat mam łóżko prawie przy tym kącie, dodatkowo w pokoju są zwierzęta, nie mogę użyć środka z chlorem. Wiem, że zlikwidowanie przyczyny jest niemożliwa, dom był ocieplany, jednak ściana ta jest podatna na opady, wiatry. Słońce dochodzi na sam koniec dnia dosłownie na parę minut, a w porze zimowej w ogóle. Plus moja alergia, a zimową porą włączanie nawilżacza (niestety muszę). Chcę tylko pozbyć się tego dziadostwa, żeby nie było widoczne na dzień dobry, jak się tylko wejdzie do pokoju. Tak więc, jaki środek bezchlorowy jest w miare skuteczny.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 1 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~dertyserwis (niezalogowany, 159.205.180.*) 2016.04.21, 20:51

Jeśli zawiodą Was domowe sposoby walki z pleśnią warto skorzystać z profesjonalnej firmy odgrzybiającej. Proponujemy skuteczne odgrzybianie mieszkań i domów Warszawa gwarancja na piśmie, faktury, bezpłatna wycena | firma Derty Serwis tel. 504 928 205

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 3 ) Opinia przydatna dla 57% użytkowników
~Paweł_m12 (niezalogowany, 212.91.21.*) 2016.04.21, 19:51

Usunięcie grzyba preparatem biobójczym to jedno, ale żeby problem nie powracał, trzeba ścianę ocieplić. Jak nie masz podciągania kapilarnego tylko kondensuje się para wodna i dlatego powstaje grzyb, to można ocieplić szpachlą termoaktywną aero-therm. U mnie była walka z wiatrakami, a po ociepleniu ściany tą masą od 7 miesięcy spokój. Poczytajcie: Jak masz podciąganie kapilarne, to temat jest bardziej skomplikowany i trzeba poprawić izolację, innej rady nie ma:)

Czy opinia jest przydatna?
( 6 / 3 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~Koval (niezalogowany, 83.26.255.*) 2016.04.19, 19:07

a ja umyłem ścianę wodą z octem (fakt troszkę pachniało ale wywietrzyć i po krzyku) w roztworze 4:1 (4 wody-1 ocet). Potem savo przewietrzyć dokładnie, grunt głębokopenetrujący zawierający środek przeciwgrzybiczny i farba. Myślę że będzie ok :D

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 3 ) Opinia przydatna dla 57% użytkowników
~mmm (niezalogowany, 46.113.149.*) 2016.04.08, 16:11

Ja grzybka zabijam myjką parową. Wiadomo pleśnie, grzybki itp niszczy wysoka temp. Bez chemii i smrodu chloru w domu. Później przetrzeć ścianę szmatką, zostawić do wyschnięcia i po grzybku. Koszt myjki koło 70 zł a przyda się też do wielu innych spraw.

Czy opinia jest przydatna?
( 6 / 5 ) Opinia przydatna dla 55% użytkowników
~barabus (niezalogowany, 91.217.0.*) 2016.03.21, 15:29

szukam czegoś na grzyba i pleśń na duże powierzchnie

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 4 ) Opinia przydatna dla 20% użytkowników
~xxx (niezalogowany, 31.61.136.*) 2016.03.03, 10:01

ile kosztuje ten spoxa

Czy opinia jest przydatna?
( 3 / 7 ) Opinia przydatna dla 30% użytkowników
~Jadwisia22 (niezalogowany, 217.93.231.*) 2016.02.18, 20:24

Ja mam grzyb w całym domu.Jak wchodzę to śmierdzi .... Bo mężuś nie włączył zimą CO i chyba dlatego. Latem okna otwarte były cały dzień.Lato w tym roku było gorące i...nic .Grzyb jest Ale bedę walczyła z nim

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 6 ) Opinia przydatna dla 25% użytkowników
~Gosia (niezalogowany, 95.40.188.*) 2016.02.07, 15:37

ja polecam savo najlepszy na grzyb

Czy opinia jest przydatna?
( 12 / 6 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~Amator (niezalogowany, 213.108.154.*) 2015.12.21, 15:15

Tak jak piszą przedmówcy u mnie też zadziałał dopiero SPOX. Też go kupiłem na www.zlotesrodki.pl bo nie można nigdzie indziej dostać.

Czy opinia jest przydatna?
( 3 / 15 ) Opinia przydatna dla 17% użytkowników
~Piotr, Ząbki (niezalogowany, 94.158.235.*) 2015.11.25, 18:08

Przy pleśni to problem z wilgocią, czyli niedostateczną wentylacją. Mam ten problem od kiedy są dzieci, a więc więcej prania, gotowania. ..Do tego nowe okna. W ciągu roku w nowym mieszkaniu wychodowałem pleśń niemal w każdym pomieszczeniu, najwięcej w łazience. Poradziłem sobie z tym problemem dopiero po kupnie osuszacza powietrza - koszt ok 500 (zużycie prądu 20W)zł. od tamtego czasu pleśń nie pojawiała się ponownie. Osuszacz zmiera każdej nocy 5 litrów wody. Osuszacz włączam od X do III z każdym praniem. Alternatywnie można rozszczelniać okna przez cały okres grzewczy ale wydaje mi się to mniej opłacalnym rozwiązaniem i do tego należy mieć dodatkowe źródło ogrzewania niż CO na okres, kiedy kaloryfery są jeszcze zimne, bo będzie po prosty zimno. A jak zamnniemy okna to zaraz wyjdzie pleśń, bo będą ku temu warunki. Pozdrawiam

Czy opinia jest przydatna?
( 14 / 4 ) Opinia przydatna dla 78% użytkowników
~Pawełek (niezalogowany, 213.108.152.*) 2015.11.21, 12:41

Ja polecam preparat Spox. To jest jedyny na rynku skuteczny preparat na Grzyba i pleśń a uwierzcie że wiem co mówię bo przerobiłem chyba wszystkie.

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 13 ) Opinia przydatna dla 28% użytkowników
~shogi22 (niezalogowany, 37.248.255.*) 2015.11.16, 15:12

Sluchacie a co powiecie na to , grzyb w calym mieszkaniu i strasznie zawilgocone powietrze . da rade cos z tym zrobic ? Myslalem o wywietrzeniu a pozniej o wyslmarowaniu calych scian domestosem a po kilku dniach wentylacji zrobie tym preparatem na brzyby i mlesn i czeste wietrzenie . jak myslicie wystarczy ? czy dac sobie spokoj z tym mieszkaniem ? bo mamy sie wprowadzic z dziecmi do niego po wojku zaznaczam ze mieszka on tam z rodzina gdzes z 8 lat i strasznie zapuscili to mieszkanie bo wczesniej nie bylo grzyba .

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 4 ) Opinia przydatna dla 33% użytkowników
~tamarek (niezalogowany, 195.150.184.*) 2015.07.11, 20:24

Ważną rzeczą jest dobra wentylacja pomieszczenia. U mnie tez był ten problem. nawracające naloty z grzyba. problemem była wadliwa wentylacja. Pom jej naprawieniu, dokładnym wysuszeniu ścian zainfekowane miejsca spryskałem Vidaronem . Kiedy wyschło pomalowałem ściany . Od dłuższego czasu mam spokój a grzyb nie wraca.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 1 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~Mirko (niezalogowany, 84.150.30.*) 2015.04.12, 14:21

Witam. Jestem na etapie budowania domu. Mam juz wytynkowane sciany jednakze schniecie trwalo troche za dlugo i w miejscach gdzie tynk byl dluzej mokry teraz jest on troche ciemniejszy (jakby berzowy). I tu moje pytanie, czy to plesni czy tylko niegrozne odbarwienie. jak to mozna sprawdzic. Z gory dziekuje za wszystkie pomysly.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~pawełek (niezalogowany, 95.49.224.*) 2015.03.12, 13:49

najlepiej jest chyba zamówić ozonowanie - bo zlikwiduje zarodniki odpowiedzialne za rozmnażanie się grzyba. oczywiście najpierw należy porządnie wyczyścić miejsca w których zauważyliśmy grzyba,

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 3 ) Opinia przydatna dla 63% użytkowników
~marcin (niezalogowany, 83.6.202.*) 2015.02.12, 15:56

Podstawą czystego powietrza w mieszkaniu jest dokładne wietrzenie i zachowanie czystości - bo jest najważniejsze aby mieć czym oddychać w mieszkaniu. Ja lubię mieć gruntowny porządek, więc najpierw skorzystałem z usług airozone.pl po ich ozonowaniu znikły wszystkie nieprzyjemne zapachy. teraz bardziej dbam o czystość i są niesamowite efekty.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 4 ) Opinia przydatna dla 20% użytkowników
~czahabkda (niezalogowany, 79.186.134.*) 2015.02.09, 19:52

Użyłem preparatu z chlorem, pleśń zniknęła, jednak atomizer nie był sprawny i przy pryskaniu porobiły się zacieki. Ścianę zostawiłem do przesuszenia, teraz ją pomalowałem i niestety ślady po tych zaciekach są bardzo widoczne. Pytanie: czy samo ponowne malowanie wystarczy, czy może powinienem te zacieki czymś przemyć? Będę wdzięczny za pomoc.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~derty serwis (niezalogowany, 159.205.209.*) 2015.02.01, 13:23

Nieogrzewane mieszkanie u sąsiada to problem, gdyż na ścianie w naszym tworzy się tzw. mostek termiczny w konsekwencji dochodzi do kondensacji pary wodnej na powierzchni warstwy malarskiej i dalej do zagrzybienia. Jedyne co można zrobić to zlikwidować pleśń i zaimpregnować środkiem mykostatycznym. Prewencyjnie, nie wolno niczego przystawiać do wyziębionej ściany, bo to tylko potęguje przemarzanie. Trzeba podkręcić ogrzewanie i usprawnić wentylację np nawiewnikiem okiennym by ciepłe powietrze lepiej cyrkulowało i ogrzewało ścianę co nieco zmniejsza problem. W takiej sytuacji można też domagać się odszkodowania od sąsiada, gdyż jest to ewidentny błąd eksploatacyjny. W bardzo dramatycznych przypadkach spróbować zastosować systemy docieplania od środka. Pozdr. Przemysław Dobosz firma Derty Serwis.

Czy opinia jest przydatna?
( 6 / 2 ) Opinia przydatna dla 75% użytkowników
~moni (niezalogowany, 83.21.147.*) 2015.01.28, 16:54

co zrobić jeśli sąsiednie mieszkanie jest nie ogrzewane i pomimo remontu,okreslonych wskazówek grzyb nadal wychodzi w okresie grzewczym.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 3 ) Opinia przydatna dla 25% użytkowników
~gary (niezalogowany, 83.9.243.*) 2015.01.22, 12:32

wydaje mi się, że ozonowanie to najlepszy sposób na pozbycie się grzyba. u mnie w firmie podziałało.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 2 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~Marcin (niezalogowany, 178.37.247.*) 2015.01.16, 08:48

Ja odgrzybiałem ściany PUFMAKSem jest to super środek, szybko działa, odgrzybianie zajeło mi 5 minut, a było tego badziewia na ścianach dużo. A producent PUFMAKsa to chyba ten sam producent co SPOXa.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 3 ) Opinia przydatna dla 40% użytkowników
~gość (niezalogowany, 192.168.195.*) 2015.01.08, 20:04

słuchajcie w rogach wychodzi mi pleśń na nowych tynkach czy preparaty jakieś pomogą czy trzeba nawiercac dziury i wpuszczać izolacje w płynie. czy preparaty sa bezpieczne dla dzieci

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 2 ) Opinia przydatna dla 71% użytkowników
~OSZUST (niezalogowany, 217.172.255.*) 2014.12.14, 18:55

Uwaga pisze ta sama osoba! ~Gustaw (niezalogowany, 213.108.152.*) 2014.05.22, 08:56 Witam, przez wiele lat walczyłem z pleśnią u mnie w domu bo mam słabą wentylację. Kupowałem różne środki marketowe, które nadawały się do niczego. Jakiś rok temu kupiłem Spoxa na zlotesrodki.pl i dopiero pozbyłem się pleśni. Naprawdę polecam rok czasu i grzyb nie wrócił, bez żadnego przygotowania ~Mario (niezalogowany, 213.108.152.*) 2014.06.02, 10:36 Gustaw to prawda. Mój znajomy też polecał tego Spoxa

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 4 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~rapo (niezalogowany, 37.209.137.*) 2014.12.03, 10:22

ja usuwam pleśń wkuchnina na ścianie przy podłodze co roku .wciąż się powtarza

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~kokokokookoko (niezalogowany, 95.41.177.*) 2014.11.10, 10:45

morze być dzięki

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 2 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~pier82 (niezalogowany, 91.226.38.*) 2014.10.18, 19:34

wystarczy zrobić silny roztwór soli (kilka łyżek soli wsypać do szklanki z ciepłą wodą) następnie pędzlem nasączyć miejsce, w którym występuje pleśń czy grzyb - Morze Martwe nie bez powodu tak się nazywa :]

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 4 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~oevidaron (niezalogowany, 83.9.125.*) 2014.09.29, 21:08

Witam! Na pojawiającą się pleśń na ścianach rekomenduję użycie Preparatu Grzybobójczego marki Vidaron. To wodny preparat do zwalczania grzybów pleśniowych i domowych. Nowoczesna formuła produktu sprawia, że preparat głęboko penetruje podłoże, zwalcza i uodparnia przed ponownym wystąpieniem grzybów. Zapraszam również na naszą stronę internetową gdzie można znaleźć porady w tym temacie. Proszę odwiedzić zakładkę Poradniki i artykuł: "Jak usunąć grzyb ze ścian?". Pozdrawiam, Andrzej Opolski ____________________ Online Ekspert marki Vidaron

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 6 ) Opinia przydatna dla 45% użytkowników
~xa (niezalogowany, 159.205.210.*) 2014.07.19, 19:34

ozonowanie to jest dobre do dezynfekcji wody a nie odgrzybiania ścian bo grzy kryje się głęboko w murze tu pomoże tylko chemia

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~SzaryWilk (niezalogowany, 83.28.227.*) 2014.07.15, 12:08

Grzyba zeskrobałem ze ścian, zamówiłem firmę ozonującą (airozone.pl) by zabić całe cholerstwo w powietrzu i osuszyć trochę mieszkanie i teraz mam spokój :)

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 3 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~odgrzybiacz (niezalogowany, 159.205.239.*) 2014.07.02, 19:14

cennik na odgrzybianie mieszkania i domu >>> www.odgrzybianie.mixxt.pl

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 1 ) Opinia przydatna dla 80% użytkowników
~Mario (niezalogowany, 213.108.152.*) 2014.06.02, 10:36

Gustaw to prawda. Mój znajomy też polecał tego Spoxa

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 5 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~emi (niezalogowany, 31.182.79.*) 2014.04.29, 09:50

jak wykonuje sie nawiewniki okienne, nawiewniki ścienne

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 6 ) Opinia przydatna dla 14% użytkowników
~Franc (niezalogowany, 79.185.194.*) 2014.04.02, 13:28

Poszedłem za waszymi wskazówkami i pozbyłem się pleśni spod tapety. Dla pewności i zniwelowania się nieprzyjemnego zamówiłem jeszcze ozonowanie (airozone), zdrapałem całą tapetę i po prostu pomalowałem mieszkanie farbą do malowania pomieszczeń wilgotnych.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 2 ) Opinia przydatna dla 33% użytkowników
~wg15@onet.eu (niezalogowany, 84.205.177.*) 2014.03.23, 10:31

Pleśń pojawia sie na ścianie, która zostanie zewnętrznie ocieplona. Druga przyczyna jest lokalizacja otworów (drzwi i okno), która powoduje, że jest to "martwa strefa", w której nie ma ruchu powietrza. Czy zainstalowanie listwy grzewczej o małej mocy przy podłodze dla wymuszenia ruchu powietrza jest dobrym rozwiązaniem?

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Marek (niezalogowany, 195.206.112.*) 2014.03.19, 19:33

Świetny art. Rzeczywiście wszystko co zostało w nim przestawione jest prawdą ale wilgoć musimy wyeliminować z naszego domu. Możemy to sami zrobić korzystając z materiałów znajdujących się w Leroy. Moją walkę z wilgocią opisałem tutaj

Czy opinia jest przydatna?
( 7 / 3 ) Opinia przydatna dla 70% użytkowników
~dertyserwis@tlen.pl (niezalogowany, 79.162.72.*) 2014.02.14, 18:27

Skuteczne odgrzybianie mieszkań i domów Warszawa gwarancja na piśmie, faktury, bezpłatna wycena tel. 504 928 205

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 2 ) Opinia przydatna dla 71% użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...