Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
Instalacje cieplne (odc. 34 - 37 )

Pompy ciepła (34/53)

Częstym problemem jest różnica temperatur w różnych pomieszczeniach domu. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła będziesz w stanie utrzymać stałą temperaturę w całym domu.
Zobacz więcej
Ciepło z natury
Jednym z najnowocześniejszych urządzeń grzewczych jest pompa ciepła, która do wytwarzania energii cieplnej nie potrzebuje żadnego paliwa. Ciepło, którym urządzenie ogrzewa dom czerpane jest z otoczenia: gruntu, wody lub powietrza.
Ciepło z natury
Zasilanie pompy ciepła
Pompa ciepła musi być zasilana energią elektryczną. W porównaniu do typowego grzejnika elektrycznego zużywa do 3-4 razy mniej energii.
Zasilanie pompy ciepła
Ekologiczne źródło ciepła
Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym. Nie spala paliwa, więc nie emituje żadnych zanieczyszczeń. Jedyny skutek jej działania to obniżenie temperatury otoczenia, z którego czerpie ciepło.
Ekologiczne źródło ciepła
Instalacja c.o.
Najczęściej pompa ciepła współpracuje z niskotemperaturowym źródłem ogrzewania budynku, czyli ogrzewaniem podłogowym. W praktyce oznacza to, że temperatura wody potrzebna do zasilania instalacji powinna wynosić 30-35°C.
Instalacja c.o.
Montaż pompy
Pompa ciepła może być zamontowana na zewnątrz budynku. Ciepło jest dostarczane do budynku układem rur.
Montaż pompy
Komentarze (5):
Dodaj komentarz
~kensol (niezalogowany, 91.234.124.*) 2015.01.19, 15:50

Gliwicka Spółka „Kensol” produkuje wysokowydajne i ekonomiczne lampy solarne. W ofercie posiada również kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne a także pompy ciepła. Najwyższa jakość produktów zagwarantowana jest odpowiednimi certyfikatami. Lampy solarne mogą mieć zastosowanie np. przy przejściach dla pieszych, przystankach autobusowych, skrzyżowaniach ulic, parkingach, obiektach handlowych i przemysłowych czy billboardach reklamowych. Ekologiczne systemy odzyskują energię z otoczenia, dzięki czemu oszczędzamy, a jednocześnie poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych przyczyniamy się do ochrony środowiska. W ogniwach słonecznych dzięki systemowi On-Grid za nadprodukcję energetyczną wysyłaną do sieci publicznej otrzymamy zapłatę. Dofinansowanie w ramach programu "Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii” mogą otrzymać osoby fizyczne, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki. Kensol jest również organizatorem profesjonalnych szkoleń w zakresie OZE.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~piotr (niezalogowany, 85.200.107.*) 2014.05.26, 21:50

pytanie do MSZ...jaką posiadasz pompę? dziękuję z góry za odpowiedż Piotr

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Janek (niezalogowany, 91.246.66.*) 2014.04.27, 22:17

A ja polecam www.solatube.com.pl super sprawa

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~MSZ (niezalogowany, 37.31.34.*) 2014.04.01, 11:39

Koszt instalacji nie jest mały ale koszt utrzymania żaden. Ogrzewam pompą ciepła dom 340m2 drugi sezon i jestem zadowolony. Roczny koszt ogrzania domu (23'C na dole i 21'C w sypialniach + ciepła woda cały rok) to 3500 zł. Urządzenie jest bezobsługowe. Nie zadaję sobie natomiast pytania, kiedy ma mi się to zwrócić, tak samo jak mnie zadaję sobie pytania kupując lepszy a nie gorszy samochód. Chodzi o wygodę, ekologię i komfort użytkowania.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Marek (niezalogowany, 195.206.112.*) 2014.03.19, 19:41

Koszt pompy ciepła i jej utrzymanie jest olbrzymi. Z tego co pamiętam, to zwrot jej kosztów następuje po 25 latach, czyli po jednym pokoleniu mieszkańców domu :) Dla mnie to jednak zbyt długi okres oczekiwania... wręcz niedopuszczalny. Ale to jest moje zdanie

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników