Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

WC - miski lejowe i spłuczki

Jest dużo różnych rozwiązań WC. Są kompakty stojące, muszle podwieszane, miski ustępowe stojące. Są sedesy dla dzieci, są chemiczne przenośne. Sedes jest urządzeniem kupowanym na lata, ważne by był ciągle sprawny, estetyczny i by można było dostać elementy zamienne na rynku.

ZALETY DOLNOPŁUKÓW I GÓRNOPŁUKÓW

Dolnopłuk

Górnopłuk


 

Dolnopłuki i górnopłuki mają kilka ciekawych zalet w porównaniu do zwykłych spłuczek ceramicznych:

 

1. Mogą być wykonane z polipropylenu, tworzywa o dobrych właściwościach chemicznych. Po latach nie żółkną, a w środku, jeśli wyposażone są w osłonę styropianową, ciszej pracują. Jest to szczególnie ważne podczas korzystania z tych urządzeń w nocy.
2. Mogą być bardzo wąskie, nawet ok. 10cm. Do małych łazienek bywają często dobrym rozwiązaniem, gdyż zależy nam na jak najkrótszym WC. Należy jednak zwrócić uwagę, by deska po otwarciu sama się nie zamykała uderzając o dolnopłuk.
3. Są niedrogie. Dolnopłuki znanych producentów kosztują tym niemniej podobnie do spłuczek ceramicznych.
4. Mogą mieć różne kształty, a także systemy oszczędnego spłukiwania. W większości przypadków mają pojemność 9 litrów, jednak istnieje możliwość spłukiwania mniejszej ilości wody.
5. Łatwy montaż: podwieszenie dolnopłuku bądź górnopłuku jest proste, natomiast do instalacji wodnej podłącza się je wężykiem elastycznym.

 

 

ZESTAW WC DLA DZIECI

 

 

 

Jeżeli kupujemy WC dla dzieci, to zwykle zestaw jest w połączeniu z dolnopłukiem. Muszla jest znacznie niższa niż w przypadku normalnej i ma też mniejszą średnicę.


 


 

 

 

RODZAJE MUSZLI

 

 

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA SPOSÓB MONTAŻU

 

Muszle ustępowe różnią się sposobem montażu. Mogą być pionowe lub poziome. W przypadku pionowych pokrycie ceramiczne otworu instalacyjnego wystaje poza obrys muszli.

 

Miska ustępowa pozioma

Miska ustępowa pionowa

 

 

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA SPOSÓB SPŁUKIWANIA MUSZLI (zwykłe, "dookoła" - kropelkowe).

 

Większość muszli ma spłukiwanie z 4 stron, ale coraz częściej jest stosowany system spłukiwania kropelkowego. Otwory, przez które spuszczana jest woda znajdują się w równych, małych odstępach od siebie.

 

Spłukiwanie zwykłe

Spłukiwanie kropelkowe

 

Uwaga! Przewagą kompaktów ceramicznych i stelaży podwieszanych nad zestawami: miska ustępowa z dolnopłukiem, bądź górnopłukiem, jest to, że w tych ostatnich są widoczne rury służące do połączenia muszli ze spłuczką.

zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...