Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Kabiny z hydromasażem

Kabiny z hydromasażem są wyśmienitym rozwiązaniem do małych i dużych łazienek. Jest coraz więcej modeli takich kabin, wyposażonych w najróżniejsze opcje. Jedne opcje są przydatne bardziej inne mniej, ale na pewno warto zapoznać się nimi.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA HYDROMASAŻ?

 

1. Ze względów zdrowotnych.

 

Korzystanie z hydromasażu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Hydromasaż jest świetnym lekarstwem na stres. Za jego pomocą można przezwyciężyć bóle mięśni i kości, a także dolegliwości skóry, nerek, kręgosłupa. Kąpiele z hydromasażami przyspieszają także rehabilitację ruchową.

 

2. Dla przyjemności

 

Hydromasaż poprawia krążenie, regeneruje ciało i stwarza poczucie luksusu i relaksu. Kąpiele z masażami są niezwykłą przyjemnością a po nich nasze organizmy są w lepszej kondycji. Ponadto rozgrzanie ciała, dotlenienie i rozluźnienie poprawia znacznie nasze samopoczucie.

 

 

 

JEŚLI JUŻ HYDROMASAŻ, TO DLACZEGO DECYDOWAĆ SIĘ NA KABINY?

 

1. Kabiny zajmują w łazience stosunkowo niedużo miejsca. Umożliwiają wyjątkowo relaksującą kąpiel w krótkim czasie.

 

2. Można równocześnie kąpać się i brać hydromasaż. W przypadku wanien często nie jest to możliwe, bo mydło, olejki niszczą dysze i pompę.

 

3. Można wybrać z szerokiej gamy kabin, poczynając od najprostszych, aż po kabiny z sauną, hydroparą, szkockim biczem, kąpielą kaskadową, chromoterapią, aromaterapią, płaszczami wodnymi, radiem.

 

4. Kabiny z hydromasażem są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Są trwałe i mają wiele praktycznych i funkcjonalnych opcji.

 

5. Ceny kabin z hydromasażem są znacznie niższe niż parę lat temu.

 

OPCJE HYDROMASAŻU

 

1. Prosty masaż wodny. Do tego celu służą dysze zamontowane w plecach lub bokach kabiny. Dysze te mogą być ruchome, może być ich więcej lub mniej. Bywają skierowane na różne partie mięśni. Mogą mieć opcje zmiany rodzaju i natężenia strumienia. Każda kabina z hydromasażem posiada dysze do masażu wodnego.

 

2. Siedzisko. Wygodne, pozwala na długą relaksującą kąpiel. Ponadto jest dużym udogodnieniem dla osób przechodzących rehabilitację ruchową.

 

3. Sterowanie elektroniczne. Sterowanie może być mechaniczne, pneumatyczne lub elektroniczne. Sterowanie elektroniczne jest najmniej awaryjne, najbardziej precyzyjne, natomiast pozostałe systemy sterowania rówież doskonale sprawdzają się w domowych warunkach.

 

4. Bicze szkockie. Polegają na naprzemiennym uruchamianiu zimnych i ciepłych strumieni z dysz. Wzmacniają odporność organizmu i mają pozytywny wpływ na układ nerwowy.

 

 

5. Kaskada, kurtyna wodna, płaszcz wodny. Szeroki strumień wody wylatujący ze specjalnie skonstruowanej dyszy. Działa relaksacyjnie.

 

6. Chromoterapia - terapia kolorami. Zmieniające się światło w kabinach wyposażonych w chromoterapię, odpowiednio nastraja, w zależności od barwy. Przykładowo, kolor czerwony pobudza, kolor zielony uspakaja.

 

7. Aromaterapia. Terapia zapachowa, na bazie aromatycznych olejków - poprawia samopoczucie, ukrwienie i elastyczność skóry.

 

8. Łaźnia parowa. Zapobiega bólom mięśniowym, działa relaksująco, sprzyja wydalaniu trucizn z organizmu.

 

9. Zamknięty obieg wodny. Ta opcja umożliwia duże oszczędności wody i eliminuje problemy związane z brakiem w instalacji odpowiedniego ciśnienia wody.

 

10. Górny natrysk "deszczowy". Jest to dysk natryskowy o dużej średnicy, umożliwiający korzystanie z szerokiego, rozproszonego strumienia wody.

 

Komentarze (6):
Dodaj komentarz
~JARO (niezalogowany, 89.69.11.*) 2014.09.25, 16:24

Brak instrukcji montażu bubel.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~spokojnie jestem Inżynierem (niezalogowany, 83.27.169.*) 2014.08.08, 01:19

eh ;)

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~dzihad_z braku_wyraznego_wgladu_do_gzie jest on do cholery (niezalogowany, 83.27.169.*) 2014.08.08, 01:17

wszystko fajnie ale dlaczego nie ma pliku z schematem podpiecia.. nie wiem gdzie kuć.... a do tego zona pyta o realny termin... czy w tych sklepach nie miał być przypadkiem nacisk na pomocny zestaw za fajną cenę i instalacje rodem z zestawu LegoTech? Bo ni_woja nie mam odsyłacza do PDF... Znowu "Kotecek w worku" .. jakość i "ucena" to chyba za 2 latka eksploatacji do klawiszuję bo jak narazie to pod górkę....

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~mimi (niezalogowany, 95.49.177.*) 2013.10.07, 11:33

A co to są scianki boczne ????

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~ted (niezalogowany, 46.187.191.*) 2013.07.14, 09:45

Z tymi kabinami mającymi ścianki boczne jest jeden problem - wymiana wężyków doprowadzających wodę, które znajdują się pomiędzy ścianką kabiny a scianą łazienki ! Wiadomo, że te wężyki należy co kilka lat wymieniać, szczególnie ten od ciepłej wody.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~zuzia (niezalogowany, 62.29.248.*) 2013.03.10, 13:11

good

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników