Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Dywaniki i maty łazienkowe

Zarówno dywaniki jak i maty łazienkowe wybieramy głównie ze względu na ich wygląd. Tym niemniej ich funkcjonalność jest równie ważna i należy ją wziąć pod uwagę przy wyborze. My przedstawiamy główne rodzaje i cechy dywaników i mat łazienkowych.

RODZAJE DYWANIKÓW ŁAZIENKOWYCH

 

Dywaniki mogą być duże - pod wannę, mniejsze - pod umywalkę z postumentem lub WC (zwane inaczej konturami). Są także pokrowce na deskę WC.

 

Dywaniki mogą być jednoczęściowe, dwuczęściowe lub trzyczęściowe. Dwuczęściowe poza dywanikiem zwykłym zawierają kontur dopasowany kolorystycznie, a trzyczęściowe zawierają dodatkowo pokrowiec na deskę.

 

 

 

 

 

Większość dywaników łazienkowych jest wykonanych z materiałów sztucznych, wytrzymałych, o trwałych barwach i nadających się do prania (bez wirowania i w temperaturze do 40°C, bez środków chemicznych).

 

Są też dywaniki bawełniane, ale nie są one tak puszyste i miękkie jak z dzianiny futerkowej.

 

Dywaniki pokrywane są pod spodem powłoką kauczukową anty-poślizgową. Jest to bezpieczne rozwiązanie, szczególnie dla osób starszych i dzieci.

 

Jak kolorystycznie dobrać dywanik łazienkowy?

 

Są dwa rozwiązania: jednym pasują bardziej dywaniki w tonacji glazury w łazience, a innym kontrastujące z glazurą. W tym drugim rozwiązaniu pozostałe akcesoria łazienkowe powinny również odcinać się od płytek.

 

Ciekawym sposobem na urządzenie łazienki jest dobór akcesoriów w tym samym kolorze, ale w znacznie ciemniejszej tonacji. Warto jednak tak dobrać dywanik, by ocieplał kolorystycznie wnętrze łazienki.

 

MATY I NAKLEJKI ANTYPOŚLIZGOWE

 

Są różne rozwiązania antypoślizgowe do wanien i brodzików:

 

1. maty kwadratowe lub okrągłe do brodzików
2. maty prostokątne, zaokrąglone lub owalne do wanien
3. maty sprzedawane "z metra", o dowolnie wybranej długości
4. naklejki antypoślizgowe

 

Cechą wspólną tych wszystkich rozwiązań jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania śliskich urządzeń sanitarnych. Szczególnie w przypadku osób starszych lub dzieci ma to duże znaczenie.

 

Maty pod swoją spodnią stroną są wyposażone w przyssawki. Kolory i kształty mat oraz naklejek są praktycznie dowolne, jest w czym wybierać.

 

 

 

Komentarze (1):
~eniu (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.04.23, 16:34

tylko tyle

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...