Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać meble kuchenne?

Meble kuchenne to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Zestawy mebli dobieramy indywidualnie, najczęściej na podstawie projektu. Zobacz na co zwrócić uwagę kupując meble kuchenne.
Zobacz więcej
Projekt
Przed zakupem mebli kuchennych sporządź projekt zabudowy, aby ustalić ile i jakich szafek będziesz potrzebował. Najważniejszą zasadą w dobrze zaprojektowanej kuchni jest właściwy podział stref kuchennych. Wyróżniamy strefę: przechowywania, zmywania i gotowania. Zastanów się również, jakie urządzenia AGD będą w Twojej kuchni.
Projekt
Gotowe zestawy
Meble kuchenne możemy zamówić na wymiar lub kupić gotowe do zamontowania zestawy meblowe. Gotowe zestawy kuchenne są szybkie w montażu. Dają możliwość różnorodnych aranżacji w pomieszczeniu. Podstawowy zestaw jest przeznaczony do niewielkich wnętrz i łatwo wkomponować go w przestrzeń kuchenną niedużego mieszkania.
Gotowe zestawy
Meble
Zestawy mebli składają się z różnych elementów. Są to szafki górne (wiszące), szafki dolne (stojące), szafki narożne. Do wyboru masz szafki z drzwiczkami czy też szufladami. Ważnym elementem szafki jest front czyli drzwiczki. Posiadają one różne wykończenia takie jak laminat, folia, lakier. Możesz również zdecydować się na fronty z drewna litego lub fronty szklane.
Meble
Blat kuchenny
Ważnym wyposażeniem zabudowy kuchennej jest również blat. To na nim wykonujemy większość prac kuchennych. Na rynku dostępne są blaty kuchenne: drewniane, laminowane, kamienne, z konglomeratów, stalowe czy szklane.
Blat kuchenny
Niezbędne wyposażenie
Na koniec pozostaje dobrać niezbędne wyposażenie kuchni, takie jak zlewozmywak czy bateria zlewozmywakowa oraz wiele akcesoriów, dzięki którym praca w kuchni będzie wygodna.
Niezbędne wyposażenie
Komentarze (4):
Dodaj komentarz
~lusi (niezalogowany, 83.21.225.*) 2016.07.26, 08:33

witam wszystkie porady ok ale nigdy nie spotkałam się z projektem kuchni na wsi ,a chodzi mi szczególnie o wkomponowanie kuchni wiejskiej czyli takiej opalanej na drewno-jak wtedy zaplanować meble kuchenne np.6x2.5 a jeszcze do tego w starych domach główne wejście do domu zaczyna się od kuchni i musi w niej być stół oraz krzesła lub narożnik i co wtedy?

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Rafał (niezalogowany, 37.47.192.*) 2016.05.07, 17:24

Potwierdzam, że wszelkie rady sa potrzebne przed podjęciem decyzji o zmianie lub wyposażeniu kuchni.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Lider Opinii (niezalogowany, 78.11.223.*) 2016.03.30, 22:27

Zgadza się, bardzo praktyczne porady, trzeba tez pamiętać o tym, żeby to estetycznie jak najlepiej wyglądało. Pozdrawiamy, Zespół Decoroom

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~ania (niezalogowany, 90.199.29.*) 2015.10.24, 20:29

bardzo pomocny filmik

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...