Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Montaż instalacji nawadniającej trawnik

Podczas suchych letnich miesięcy system nawadniajacy ogródek to prawdziwe wybawienie dla roślin. Zobacz jak samodzielnie wykonac instalację nawadniającą.
Zobacz więcej
Niezbędne materiały
Do zamontowania instalacji nawadniającej potrzebne będą rury o średnicy 2,5 cm, kolanka z gwintem zewnętrznym półcalowym, zraszacze oraz śrubokręt. Niezbędne są również trójniki, nożyk do cięcia rury, szpadel oraz grabki.
Niezbędne materiały
Wykop pod rury wodne
Wykonanie instalacji wymaga wykopania rowów pod rury, które muszą znajdować się na głębokości 30 cm. Przewody warto zabezpieczyć zaślepką, aby przez nieuwagę nie nasypać do nich ziemi.
Wykop pod rury wodne
Montaż kolanka
W miejscu, w którym ma się znaleźć kolanko należy rozciąć rurę. Następnie jej końcówkę trzeba oczyścić i umieścić w otworze kolanka. Na kolanko nakręca się zraszacz, ustawia go w pozycji pionowej, powyżej powierzchni gruntu i obsypuje ziemią.
Montaż kolanka
Montaż trójnika
Kolejny krok to montażem trójnika. Z jednego jego otworu wypływać będzie woda, pozostałe dwa rozdzielone będą na spryskiwacze. Po dokręceniu przyłącza, które łączy zewnętrzne źródło wody z systemem nawadniającym, można zająć się ustawieniem zraszaczy.
Montaż trójnika
Regulacja zraszaczy
Po wyciągnięciu zraszacza należy ustawić gwint początkowy. Żeby ustalić zakres pracy zraszacza, trzeba uruchomić wypływ wody, czyli odkręcić zawór. W regulacji strumienia wody pomoże śrubokręt.
Regulacja zraszaczy
zobacz produkty
Wczytywanie...