Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Orientalny namiot

Orientalny namiot

Jest bardzo efektowny i nie wymaga wiele pracy. By go postawić, potrzebne są kolorowe zasłony, mocny sznurek i kilka bambusowych tyczek. W ten sposób powstanie ogrodowa scenografia, w sam raz na letnie przyjęcia pod gołym niebem.

Niezbędnik
1. Zasłony Siam, na szelkach, wym. 140x260 cm, 39,90 zł/szt.
2. Tyczki bambusowe, dł. 210 cm, 1,95 zł/szt., (ich rozmiar zależy od odległości pomiędzy drzewami, do których będziemy je mocować, ale im dłuższe kije, tym lepiej).
A ponadto: drabina, nożyczki, małe kijki do mocowania odciągów, sznurek, portiera Spagetti, wym. 90x200 cm, 39,90 zł/szt.

   

Krok 1
Zasłony na szelkach i patyk (najlepiej bambusowy) to najwygodniejszy patent na zrobienie namiotu. Bierzemy dwie zasłony i na przemian naciągamy na drążek szelki raz jednej, raz drugiej.

Krok 2
Po obu stronach drewnianego drążka zawiązujemy sznurek – jego końce pozostawiamy długie. Będą potrzebne do zamocowania konstrukcji na drzewie.

   

Krok 3
Podwieszamy drążek z zasłonami do gałęzi drzewa, na takiej wysokości, aby kotary swobodnie opadały na ziemię. Najlepiej, jeśli bambusową tyczkę uda nam się zamocować w rozwidleniu gałęzi.

Krok 4
Do obu brzegów każdej z zasłon, na wysokości kilkudziesięciu centymetrów od ziemi, przywiązujemy sznurek i robimy tzw. odciągi. Następnie mocujemy je do drzew albo do wbitych w ziemię patyków.

   

Krok 5
Dla dodatkowego efektu można umieścić na patykach inne zasłony i zamocować je na gałęziach przed namiotem. W ten sposób zbudujemy kolejne plany, a cała aranżacja wyda się jeszcze bardziej dekoracyjna i tajemnicza. Orientalny charakter namiotu podkreślimy, wstawiając do środka niski stolik albo ławę i zapalając świece. A na matach rozłóżmy mnóstwo kolorowych poduszek.

Namiot z zasłon nie ochroni nas oczywiście przed deszczem, ale stworzy intymną ogrodową przestrzeń. Idealną na wieczorne spotkania w plenerze. Na zasłony można użyć eleganckiej, błyszczącej tafty, organzy, kolorowej wzorzystej bawełny lub przejrzystych firanek w nasyconych kolorach: amarantu, błękitu, turkusu czy miedzi. Najprościej wypożyczać na czas przyjęcia zasłony z domu. Wtedy musimy zainwestować jedynie w sznurek i bambusowe tyczki.

 

tekst Anna Kolczyńska pomysł, wykonanie i stylizacja Kinga Kłosińska zdjęcia Marcin Kiełbiewski

Komentarze (3):
~rym (niezalogowany, 83.6.248.*) 2013.01.08, 20:05

świetny pomysł, napewno z niego skorzystam

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~anastazjaa959@wp.pl (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.08.25, 21:20

niezłe

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~averegina7 (niezalogowany, 172.27.5.*) 2012.08.17, 12:59

Cudo !!!! pożyczam :)))

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...