Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Jak wybrać odkurzacz ogrodowy?

Odkurzacze i dmuchawy ogrodowe to urządzenia ułatwiające sprzątanie jesiennych liści opadłych z drzew i krzewów.
Zobacz więcej
Zastosowanie
Odkurzacze i dmuchawy ogrodowe to urządzenia ułatwiające sprzątanie jesiennych liści, opadłych z drzew i krzewów. Pozwalają szybko oczyścić trawnik, ścieżki i chodniki oraz inne powierzchnie wokół domu.
Zastosowanie
Podział odkurzaczy
Wyróżniamy odkurzacze, dmuchawy oraz odkurzacze z funkcją dmuchawy. Dmuchawy służą do przemieszczania liści, przy pomocy strumienia wydmuchiwanego powietrza. Odkurzacze zasysają liście. Urządzenia o połączonych funkcjach, mogą pracować zarówno jako odkurzacze, jak i dmuchawy.
Podział odkurzaczy
Parametry urządzenia
Im wyższe parametry odkurzacza ogrodowego, tym bardziej wydajna jest praca w ogrodzie. Możesz zakupić odkurzacz do sporadycznej pracy w swoim ogrodzie lub urządzenie profesjonalne do pracy ciągłej. Do wyboru masz urządzenia spalinowe, elektryczne lub akumulatorowe. Na komfort pracy wpływa również waga urządzenia.
Parametry urządzenia
Instrukcja obsługi
Obsługa odkurzacza jest prosta, jego końcówkę należy trzymać około 5 cm nad powierzchnią, którą czyścimy. Pamiętaj, w przypadku liści mokrych, które ciężko się zbiera, w pierwszej kolejności, wykorzystujemy w odkurzaczu funkcję dmuchawy, która lekko je osuszy. Potem możemy przystąpić do odkurzania.
Instrukcja obsługi
Kosiarka jak odkurzacz
Jeśli chcesz szybko zebrać liście, a nie posiadasz jeszcze odkurzacza. Możesz również zakupić specjalny zestaw z obudową do kosiarki. Tak zmodyfikowana kosiarka zbierze i przemieli liście, podobnie jak kosi trawę w sezonie.
Kosiarka jak odkurzacz
zobacz produkty
Wczytywanie...