Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Oryginalny wieszak na ubrania

Chcesz być eko i mieć oryginalny wieszak? Nie kupuj nowego, tylko idź na spacer do lasu i poszukaj złamanej gałęzi. Potem wystarczy trochę czasu, dużo zapału, kilka haczyków, farba. To zadanie w sam raz dla początkujących majsterkowiczów.

Spis treści

Niezbędnik

1. Farba akrylowa w spreju, półmatowa,
2. Lakier w spreju do powierzchni drewnianych, bezbarwny, matowy,
3. Podwójne metalowe haczyki,

A ponadto: papier ścierny P 120, wkrętarka, kołek rozporowy, haki mocujące, gruby drut w plastikowej zielonej otulinie.


Do dzieła


Najpierw trzeba znaleźć gałąź idealną. Powinna być mocna - tylko wtedy utrzyma kurtki i torby - oraz mieć malownicze rozgałęzienia, tak by można swobodnie zawieszać ubrania. Najlepiej będzie się prezentował długi konar, sięgający od podłogi aż do sufi tu. Zanim zacznie zamieniać się w wieszak, trzeba jeszcze usunąć drobne gałązki z resztkami zeschniętych liści.


Krok 1


Układamy gałąź na podłodze zabezpieczonej folią malarską lub gazetami. Niwelujemy większe nierówności i zgrubienia, szlifując chropowatą powierzchnię drewna papierem ściernym.


Krok 2


Wygładzony konar malujemy farbą w spreju na jasnozielony lub inny ulubiony kolor. Gdy dobrze wyschnie, pokrywamy gałąź bezbarwnym matowym lakierem. Dzięki temu ubrania i inne odwieszane na niej rzeczy nie będą się brudzić.


Krok 3


Po kilku godzinach (kiedy wieszak ponownie wyschnie), za pomocą wkrętarki, przyczepiamy metalowe haczyki. Rozmieszczamy je na różnych wysokościach, by wszystkim domownikom wygodnie było sięgać po ubrania.


Finał


Na koniec mocujemy konar. Wbijamy w ścianę haki (w różnych odstępach) i przykładamy gałąź. Przytwierdzamy ją w kilku miejscach obręczami z drutu w maskującym kolorze. Nietypowy wieszak może być barwnym akcentem w całkiem białym przedpokoju, albo fragmentem czarodziejskiego lasu na tapecie w roślinne motywy.


Komentarze (2):
~kara (niezalogowany, 83.21.141.*) 2012.11.10, 11:50

Co to za tapeta? Gdzie mozna dostać taki wzór?

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~kukuś (niezalogowany, 172.27.5.*) 2011.10.06, 10:10

bajer -fantastico

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...