Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Oryginalny obrazek

Wiele rysunków na ścianach, tworzonych przez maluchy spontanicznie i wbrew woli rodziców, zasługuje na uznanie. Odnawiając pokój, warto je zachować.

Spis treści

Niezbędnik


1. Klej w spreju
2. Tapeta
3. Rama aluminiowa, z szybą

A ponadto: aparat fotograficzny, kredka świecowa, linijka stalowa, haczyk, nożyk do papieru, wiertarka.


Krok 1


Rysunek był wykonany ołówkiem na białej ścianie. Wyglądał trochę niewyraźnie, więc po zrobieniu zdjęcia, dla zwiększenia kontrastu, zmieniono w komputerze kolor tła na ciemniejszy. Potem wystarczyło poprawić kontury rysunku kredką świecową. Postać mamy stanie się bardziej widoczna i będzie pasowała do barwnych ścian.


Krok 2


Krawędzie obrazka wydrukowanego na cienkim papierze powinny być idealnie równe. Dlatego do obcinania białych brzegów używamy metalowej linijki i precyzyjnego nożyka introligatorskiego.


Krok 3


Za oprawę, czyli passe-partout, posłuży fragment tapety. Jest w prążki, w neutralnym beżowym kolorze. Będzie bardziej dekoracyjna niż zwykły brystol. Przyciętą do formatu 70x100 cm i pokrytą od spodu klejem w spreju naklejamy na płytę wewnątrz ramy.


Krok 4


Następnie smarujemy klejem spód wydruku z rysunkiem i przykładamy go do tapety. Starannie dociskamy od środka do brzegów. Na koniec wystarczy zamknąć obrazek w aluminiowej ramie za szkłem i powiesić na ścianie.


zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...