Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Odnowa starej szafy

Magiczna szafa

Dostarczy mnóstwo frajdy naszym pociechom. A to po prostu stary mebel w nowej odsłonie. Do jego zrobienia zainspirowały nas kosz plażowy, cygański wóz i teatr kukiełkowy.

Przed
Do przeróbki wykorzystaliśmy typową szafę ubraniową. Wysłużona, dwudrzwiowa, w okleinie była skazana na oddanie, tymczasem zyskała drugie życie.

WARTO WIEDZIEĆ
Przed malowaniem mebla jego powierzchnię należy zmatowić papierem ściernym. Zadanie ułatwi nam szlifierka kątowa albo wiertarka z nakładką.

Niezbędnik
■ Kosz wiklinowy,
■ Pojemnik C-Box Pasy L,
■ Poduszka Peluche,
■ Tkanina kratka,
■ Wałki Clea, 40x15cm,
■ Tkanina niebieska Eliza,
■ Zasłona szelkowa Punchy,
■ Tkanina Cantata,
■ Dywan, bawełna, Pasy Mix, 60x90 cm,
■ Organza Zajączki,
■ Emalia Magnat Biała, 0,5 l,
■ Dulux Expert Matt Baza, kolor z mieszalnika, 2,5 l,
■ Wałek z rączką Vestan Hardy,
■ Zszywacz Topex,
■ Farby na ścianie: Luxens Emulsja Srebrny Pył, 37,90 zł/2,5 l, Dulux Expert Matt Baza, kolor z mieszalnika,

   

KROK 1
Zaczynamy od demontażu drzwi mebla. Następnie wyjmujemy drążek oraz górną półkę. Mocujemy ją niżej – na wysokości 30-50 cm od podstawy szafy (pamiętając, że dzieci z pewnością będą na niej siadać). Malujemy farbą (my użyliśmy lateksowej).

KROK 2
Chcemy stworzyć przytulny dzięcięcy kącik, więc do ścianek we wnętrzu szafy przypinamy zszywaczem miękki, kolorowy materiał. Suto go marszczymy, więc należy pamiętać, aby odcięte kawałki tkaniny były szersze od ścianek.

   

KROK 3
Na froncie szafy zawieszamy zasłony (lub w ich zastępstwie dwa pasy różnych materiałów). Udrapowane przypinamy zszywaczem do górnej krawędzi mebla. Można też zawiesić je na krótkim karniszu zamocowanym na górze mebla.

KROK 4
Dekoracja wieńczy dzieło. Zajączki (wycięliśmy je z kawałka organzy, ale może to być ozdobna pasmanteria) przypinamy lub przyklejamy do góry szafy, tak by powstał rodzaj lambrekinu. Na zasłonach wieszamy ogrodowe światełka (Glamstore).

Po
Spektakl czas zacząć. W rolach głównych zagrają pluszowe misie i lalki. Po przedstawieniu rekwizyty można szybko schować pod teatralną ławeczką w koszu wiklinowym i pudełku.

pomysł i wykonanie Agnieszka Tepli zdjęcia Kalbar tekst Beata Zimnicka

 

zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...