Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Odnawianie starych mebli drewnianych

Kiedyś toaletka stała w pokoju przedwojennej elegantki i zachwycała formą oraz szlachetnym błyskiem politury. W obecnych czasach musiała dopasować się do charakteru nowoczesnej sypialni i zyskać bardziej awangardowy wygląd.

Spis treści


Niezbędnik


1. Taśma mocująca
2. Benzyna ekstrakcyjna
3. Emalia akrylowa
4. Pędzel płaski
5. Wałek welurowy
6. Taśma malarska

A ponadto: lustro, wym. 53x140 cm, papier ścierny P 180, mały pędzelek, bawełniana ścierka, rękawice robocze.


Krok 1


Toaletka jest mocno zniszczona. Odnawianie rozpoczynamy od przetarcia resztek starego lakieru papierem ściernym. Potem wyjmujemy szuflady i odkręcamy gałki.


Krok 2


Zmatowioną powierzchnię odtłuszczamy benzyną ekstrakcyjną. Tak oczyszczone drewniane ścianki mebla są gotowe do malowania.


Krok 3


Toaletkę pokrywamy białą emulsją akrylową za pomocą wałka. Miejsca trudno dostępne i w narożnikach poprawiamy pędzlem. Fragmenty, które mają pozostać niepomalowane należy zamaskować taśmą.


Krok 4


W czasie gdy odświeżony mebel czeka na drugą warstwę farby, malujemy drewniane gałki cienkim pędzelkiem. Następnie wbijamy je w styropianową tackę i dajemy im wyschnąć.


Krok 5


Po ponownym nałożeniu farby i gruntownym wyschnięciu toaletki ostrożnie usuwamy resztki taśmy. Na prostokątną ramę przyklejamy specjalną taśmę, do której mocujemy taflę lustra zamówionego na miarę.


Finał


Na koniec z powrotem przykręcamy gałki do drzwiczek i szufl ad. Unowocześniony mebel idealnie odnalazł się w utrzymanym w szaro-białej tonacji wnętrzu.


Komentarze (1):
~kamila (niezalogowany, 88.156.132.*) 2016.06.25, 19:47

w zeszłym miesiacu odnawiałam swoje meble drewniane przy uzyciu oleju do drewn vidaron, ktory syzbko schnie i nie ma przykrego zapachu

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 1 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
Wczytywanie...