Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Automatyka bram wjazdowych - do samodzielnego montażu

Brama wjazdowa pojawia się na posesji wraz z ogrodzeniem. Może to być początkowo brama obsługiwana ręcznie, którą właściciel zdecyduje się zautomatyzować w późniejszym czasie. Dowiedz się jak wybrać automatykę, aby pasowała do rodzaju bramy, jaką posiadasz.

Spis treści

Informacje ogólne

Wiodący dystrybutorzy urządzeń automatyki bramowej w Polsce, rozszerzyli swoją ofertę o niezwykle ciekawą, rewolucyjną w swej koncepcji rodzinę siłowników i akcesoriów wspomagających, dystrybuowanych jako urządzenia do samodzielnego montażu. Jest to grupa produktów dostępna w sieci hipermarketów budowlanych Leroy Merlin, a zaprojektowana i wykonana specjalnie z przeznaczeniem dla pewnego, ściśle określonego grona odbiorców indywidualnych. Dedykowana jest ona tym użytkownikom, którzy podejmą się samodzielnego montażu i uruchomienia swojego systemu automatyki. Koncepcja ta wymaga pewnego (niewielkiego zresztą) przygotowania ogólnotechnicznego osoby instalującej te urządzenia.


Jest to idea bardzo ciekawa i nowatorska, gdyż do tej pory przyszły użytkownik systemu automatyki dokonując zakupu zestawu, jednocześnie zlecał montaż i uruchomienie urządzeń wykwalifikowanym i uprawnionym - warunek uzyskania gwarancji na produkt.

 

 

W związku ze zmianą koncepcji dotyczącej montażu i programowania, produkty do samodzielnego montażu zawierają rozwiązania techniczne maksymalnie ułatwiające instalację i uruchomienie systemu, gwarantujące bezpieczeństwo podczas montażu i późniejszej eksploatacji. Instrukcje dołączone do każdego produktu, "krok po kroku" prowadzą instalatora przez wszystkie fazy zabudowy i okablowania siłowników, na czytelnych i przejrzystych rysunkach pokazując poszczególne operacje.


Wszystkie urządzenia wspomagające (fotokomórki, przełącznik kluczykowy, lampa ostrzegawcza), współpracujące z centralą sterującą, zasilane są napięciem bezpiecznym 24V i odpowiednie dla nich okablowanie elektryczne może w związku z tym wykonać osoba bez specjalnych uprawnień.


 

 

Rewolucyjny system dwużyłowej szyny zasilająco - sygnałowej "ECSbus" do niezbędnego minimum ogranicza ilość przewodów elektrycznych, koniecznych dla obsługi systemu.

 

Przemyślany system kodów barwnych i niewrażliwość na zmianę biegunowości zapobiega pomyłkom podczas podłączania przewodów i gwarantuje prawidłowe wykonanie instalacji. Nadajniki radiowe (piloty), dołączone do każdego zestawu, są już fabrycznie "wczytane" do centrali sterującej i w związku z tym - gotowe do sterowania bramą, z możliwością wykorzystania kilku trybów jej obsługi.

 

 

W prostym procesie programowania centrali (zmiany ustawień fabrycznych) można dopasować jej sposób działania do indywidualnych wymagań użytkownika. Przemyślany i skuteczny system awaryjnego wysprzęglania siłownika, niezbędny przy awarii zasilania, umożliwia łatwe odblokowanie automatu - nawet jedną ręką.

 

Napędy do samodzielnego montażu, to nowa filozofia projektowania, wzornictwa i instalowania urządzeń - podporządkowana na każdym etapie idei "zrób to sam".

 

Komentarze (7):
Dodaj komentarz
~rad (niezalogowany, 31.61.140.*) 2014.06.17, 08:26

FAAC musi być wyjątkowo kiepską firmą, skoro wszędzie próbuje wcisnąć swoją reklamę - że niby jestem zadowolony z tego napędu (to się nazywa kreowanie rzeczywistości) dobry produk nie musi się reklamować. Pozdrawiam przedstawiciela FAAC

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~brammar.pl (niezalogowany, 89.71.50.*) 2014.03.17, 18:51

Do Paweł: Masz rację, gwarancja 2 lata, tylko musisz sam go zdemontować, wysłać (dostarczyć) do naprawy i zamontować, ponieważ żadna firma która zamontowała Ci ten napęd nie zrobi tego za darmo i koszty zaczynają nam rosnąć. Po 2 latach okazuje się że firma x nie produkuje już automatów i brak dostępu do części, po 2 latach montujesz urządzenie firmowe i spisz spokojnie, nawet jak się zepsuje na gwarancji to przyjeżdza firma która to montowała i nie pobiera opłat za naprawę. Gdzie tu oszczędność?? I nie piszę tu tylko o bramach i automatach ale o większości tematów w których próbujemy "oszczędzić". Pozdrawiam.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Paweł (niezalogowany, 78.10.81.*) 2013.12.15, 11:34

Nie ważne czy ktoś oszczędzał czy nie - gwarancja ma wynosić 2 lata i jeżeli uszkodzenie napędu nastąpi wcześniej, to każdy ma prawo do wymiany lub naprawy.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Krystian (niezalogowany, 89.74.164.*) 2013.02.11, 09:31

Ja równiez nie podejmowałem się samodzielnego montażu. Jednak jest fachowiec jest gwarancja... ja kupiłem napęc hydrauliczny 422 faac i jak do tej pory ( a minely już 4 lata) działa znakomicie. Jest szybki co dla mnie jest najistotniejsze i nie zacina się. Poza tym co tu mówić... dobra firma dobry sprzęt...

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Leo (niezalogowany, 195.150.184.*) 2013.02.08, 17:51

ja tam wolałem zostawić montowanie napędu fachowcom. załozyli mi bardzo fajny do bramy skrzydłowej faac 402. to hydrauliczny napęd który w codziennym użytkowaniu wymaga tylko niewielkich zabiegów konserwacyjnych, zapewnia małe zużycie energii elektrycznej. jest na prawde dobry.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Bartek (niezalogowany, 89.74.164.*) 2012.12.07, 15:14

ja się nie podejmowałem samodzielnego montażu, ale i tak nie uchroniło mnie to przed porażką. Kupiłem jakiś chinski napęd hato, montowali mi go profesjonaliści. Napęd po 3 miesiącach zaczął działać bardzo wolno i sie zacinać. Dzwoniąc do montera usłyszałem, że takie są te napędy i że trzeba było nie oszczędzać na tego typu sprzęcie...

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Miro (niezalogowany, 195.150.184.*) 2012.12.07, 13:34

samodzielne zamontowanie napędu do garażu jest dość proste. udało mi sie samemu zamontować i zaprogramować D600 z Faac. instrukcja jest przystępnie napisana a w necie można znaleźć sporo porad. taki napęd jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...